Посольство України в Республіці Корея

, Київ 14:28

Культурно-гуманітарне співробітництво між Україною та Кореєю

Співробітництво в культурно-гуманітарній сфері між Україною та Республікою Корея активно розвивається .

Відбулися виставки Національного історичного музею України «Золоті скарби України» (1 грудня 2011 р. – 26 лютого 2012 р.) та робіт українського художника в стилі «графіті» Г.Шароглазова (15 березня – 10 червня 2012 р.).

Український танцюрист С.Сидорський взяв участь у ІІІ Корейському міжнародному конкурсі сучасного танцю (30 травня – 3 червня 2012 р.).

Балерина Є.Карпиловська пройшла до півфінальної стадії V Корейського міжнародного конкурсу балету (9-13 червня 2012 р.).

Відбулися гастролі відомого українського піаніста О.Полянського та дуету відомих українських музикантів Є.Кострицького (скрипка) та К.Куликової (фортепіано).

За сприяння Посольства України в Республіці Корея, з 20 червня по 18 липня 2012 р. в Південній Кореї пройшли гастролі Хмельницького академічного обласного симфонічного оркестру.

З нагоди проведення в Україні Євро 2012 Посольство України в Республіці Корея у червні 2012 р. організувало прийняття.

За ініціативи та сприяння Посольства України в Республіці Корея представник України (Перший заступник Міністра освіти і науки, молоді та спорту України) вперше взяв участь у П’ятій зустрічі міністрів освіти країн АТЕС (21-23 травня 2012 р., м. Кьонджу, РК) як спостерігач.

У рамках відзначення 20-ї річниці встановлення дипломатичних відносин між Україною та Республікою Корея 6-8 листопада 2012 р. вперше в історії двосторонніх взаємин відбулися Дні культури України в Республіці Корея, організовані, за сприяння української дипломатичної установи в Південній Кореї, Міністерством культури України та Міністерством закордонних справ і торгівлі Республіки Корея. Ансамбль народної музики «Троїсті музики» Національного академічного оркестру народних інструментів України та вокальний гурт «Сузір’я» Національного університету державної податкової служби України продемонстрували кращі зразки української народної та сучасної музики і пісні. Також було представлено виставку художніх голограм «Золота скарбниця України».

З 1 по 14 жовтня 2012 р. у м. Ансон народний аматорський танцювальний колектив «Веселка» Костопільського районного будинку культури (Рівненська обл.) представив Україну на Світовій Фольклоріаді CIOFF 2012.

Збірна Спеціальної Олімпіади України здобула 6 золотих, 3 срібних та 2 бронзових медалей на Всесвітніх зимових іграх Спеціальної Олімпіади 2013, які відбулися з 29 січня по 5 лютого 2013 р. у мм. Пйонгчанг та Ґангнинг.

У травні 2013 р. вокальний гурт «Сузір’я» Національного університету державної податкової служби України представив Україну на міжнародному мультикультурному фестивалі «Seoul Friendship Fair».

З 18 червня по 10 липня 2013 р. з гастролями містами Республіки Корея перебував Севастопольський муніципальний симфонічний оркестр, які були організовані спільно Посольством України в Республіці Корея та Корейською Асоціацією міжнародних культурних обмінів.  

5 листопада 2013 р. Посольство України представило відвідувачам 35-го благодійного ярмарку Сеульської міжнародної жіночої асоціації та дипломатичного корпусу страви української традиційної кухні та матеріали про Україну.

З 27 травня по 1 червня 2014 р. артист Національного академічного театру опери та балету України імені Тараса Шевченка Андрій Писарев взяв участь у якості запрошеного зіркового гостя у 7-му Корейському міжнародному конкурсі балету.

17 травня 2014 р. у м. Сеул відбувся традиційний фестиваль «Слов’янська весна», одною з основних тем якого була творчість Тараса Шевченка та вшанування його пам’яті з нагоди 200-річного ювілею.

У червні-липні 2014 р. у Республіці Корея відбувся гастрольний тур Симфонічного оркестру Донецької державної філармонії ім. С.Прокоф’єва під назвою «Молимось за Україну», організований Корейською Асоціацією міжнародних культурних обмінів за сприяння Посольства України в Республіці Корея. 20 липня в Сеулі відбувся гала концерт Оркестру під назвою «Молимось за Україну».

19 грудня 2014 р. за сприяння Посольства України у Ханкукському університеті іноземних досліджень відбулося відкриття фотовиставки «Євромайдан. Революція гідності», яка тривала до 22 січня 2015 р. 

2-3 травня 2015 р. під час участі у щорічному мультикультурному фестивалі «Seoul Friendship Fair» Посольством були представлені страви української кухні, традиційні сувеніри та продукція компанії “Roshen”. У концертній програмі фестивалю Україну представили українські артисти, лауреати міжнародних конкурсів Валентин Дударенко та Юлія Степанець.

У травні 2015 р. Посольство провело роботу з надання сприяння делегації українських спортсменів під час їх участі у V-х щорічних Всесвітніх іграх спортсменів з вадами зору (2015 IBSA World Games), які проводились під патронатом Міжнародної федерації спортсменів зі слабким зором. Команда посіла друге місце у загальному медальному заліку. 

Наприкінці червня 2015 р. Посольство взяло участь у міжкультурному фестивалі «Embassies Day in Seoul», який проводився у столиці РК.

1-5 липня 2015 р. український артист балету Олександр Омельченко здобув золоту нагороду під час участі у щорічному 8-му міжнародному конкурсі балету VIII Korea International Ballet Competition з організаторами якого Посольство успішно співпрацює не один рік поспіль.

3-14 липня 2015 р. українська збірна успішно взяла участь в Універсіаді-2015 (м.Кванджу) і посіла 8-ме місце у загальнокомандному заліку.

22-27 липня 2015 р. українська команда здобула нагороди у міжнародних змаганнях з тхеквондо Chuncheon Korea Open International Taekwondo Championships 2015.

13-18 серпня 2015 р. митці українського кіно Олеся Моргунець та Олександр Матешко представили свої роботи «Сурмач» та «Віолончель» на міжнародному фестивалі музичних фільмів Jecheon International Music and Film Festival, який проходив у м. Чечон.

У жовтні 2015 р. українська делегація спортсменів-військовослужбовців взяла участь у 6-х Всесвітніх іграх серед військовослужбовців і за загальними результатами увійшла у десятку найсильніших команд.

У жовтні-листопаді 2015 р. по містах РК проходили гастролі симфонічного оркестру Львівської філармонії, виступи якого користувались успіхом серед корейської та міжнародної аудиторії.

У листопаді 2015 р. українці показали достойні результати на міжнародному чемпіонаті з дзюдо (Judo Grand-Prix Jeju 2015), який проходив на корейському острові Чеджу за участі представників з 70 країн світу. Зокрема, українська спортсменка І.Кендзерська виборола 3-тє місце у своїй категорії. 

У грудні 2015 р. Посольство третій рік поспіль успішно взяло участь у різдвяному благодійному заході European Christmas Market, де численним відвідувачам ярмарку була представлена українська традиційна кухня та сувенірна продукція.

Навесні 2016 року Соліст Львівського національного академічного театру опери та балету імені Соломії Крушельницької Михайло Малафій став одним з двох іноземних учасників, що пройшли у фінал міжнародного щорічного музичного конкурсу Seoul International Music Competition. 

У квітні 2016 р. Посольство представило три українські книжки на виставці іноземних дитячих книжок, виданих корейською мовою, «Encounter the World through Children’s Books». 

У травні-червні 2016 р. відбулися гастролі балетної трупи Національної опери України імені Тараса Шевченка в РК. Корейським глядачам було представлено «Сплячу красуню» та «Лебедине озеро». 

4-12 червня 2016 р. у Seoul Art Cinema вперше в РК пройшов показ фільмів українського режисера Олександра ‎Довженка. 

Наприкінці червня 2016 р. провідні артисти Львівського й Одеського національних академічних театрів опери та балету Олексій Потьомкін і Еліна Походних представили Україну на престижному міжнародному балетному конкурсі Korea International Ballet Festival. 

У червні-липні 2016 р. пройшли гастролі симфонічного оркестру Чернівецької філармонії містами РК. 

6 та 9 грудня 2016 р. на неділі світового кіно, організованій Корейським кіноархівом, Україна була представлена творами Юрія Іллєнка «Легенда про княгиню Ольгу» та «Криниця для спраглих».

Впродовж 2016 р. було організовано 2 візити до РК делегацій представників українських медійних компаній (FILM.UA, StarLightMedia, PRO-TV) на чолі з Головою Національної ради України з питань телебачення та радіомовлення Ю.А.Артеменком. У рамках перебування в РК члени делегацій провели зустрічі з очільниками корейських державних та приватних телерадіоканалів, урядових організацій, які регулюють медіасферу, представниками кіностудій РК. У ході зустрічей обговорювались питання організації співробітництва між українськими й корейськими теле- та радіокомпаніями, можливість започаткування спільної роботи над створенням телесеріалів, розважальних програм.

Корейська сторона високо оцінила рівень співпраці між медіакомпаніями двох країн та запропонувала продовжити її за такими напрямками: спільні розробка/виробництво контенту, участь українських медіа-фахівців у програмах RAPA з обміну досвідом. Українській стороні було також запропоновано надання консультаційної та експертної допомоги у переході з аналогового на цифрове ТВ-мовлення, запровадження в Україні Mobile TV, можливість відкриття в Україні парку атракціонів «Кіноленд» тощо.

В результаті домовлено про початок роботи над укладанням Договору про ко-продакшн між Міністерством культури України та відповідним державним органом РК, трансляцію на українських телеканалах серіалів, фільмів і програм корейського виробництва.

За сприяння Посольства було організовано робочий візит до РК Міністра освіти і науки (МОН) України Л.М.Гриневич (9-14 жовтня 2016 р.), у рамках якого вона взяла участь у міжнародному форумі «2016 Global ICT Leadership Forum» (10-13.10.2016 р., м. Сеул), провела зустрічі з Віце-прем’єр-міністром, Міністром освіти РК, керівником Парламентської асоціації дружби «Корея-Україна» Національної Асамблеї РК, заступником Міністра науки, ІКТ та планування майбутнього РК, Президентом Національного агентства РК з питань інформаційного суспільства, Президентом Корейського інституту розвитку освіти, Президентом університету Ханянг, відвідала Центр креативної економіки та інновацій провінції Кьонгі, Центр використання смарт-технологій у навчанні та Цифровий університет Ханянг. У ході згаданих зустрічей було обговорено такі питання: створення нової української школи, досвід РК з розробки освітніх стандартів, створення нових та модернізація змісту існуючих навчальних програм, розробка стандартів STEM (у РК – STEАM), проходження сертифікації вчителями, шляхи підвищення їх кваліфікації, налагодження співробітництва між корейськими та українськими освітніми організаціями й закладами, організація онлайн-навчання та функціонування системи МООС (K-MOOC – Korean Massive Open Online Courses), відкриття Центру корейської мови в м. Київ у 2017 р.

На виконання домовленостей, досягнутих у ході візиту керівника МОН України до РК, Посольство продовжило роботу щодо налагодження співпраці з РК з метою отримання Україною досвіду країни перебування з впровадження інформаційно-комунікаційних технологій (ІКТ) в освітній сфері. Так, у листопаді було відвідано Корейську службу інформації з питань освіти та досліджень (KERIS) у м. Тегу, де з керівництвом цієї установи було обговорено відповідні питання. Того ж місяця Посольство взяло участь у Міжнародному симпозіумі з використання ІКТ в освіті (Global Symposium on ICT in Education (GSIE) 2016), що вдесяте проводився у Сеулі. Було проведено зустрічі із заступником Міністра освіти РК та Президентом KERIS, під час яких обговорено перспективи співробітництва між Україною та Південною Кореєю у галузі освіти.

Важливим елементом гуманітарної складової двосторонніх відносин є функціонування в одному з провідних ВНЗ Республіки Корея – Ханкукському університеті іноземних досліджень – єдиної в країні кафедри українських досліджень, де близько 80 корейських студентів вивчають українську мову, історію та культуру.