Посольство України в Республіці Корея

, Київ 14:18

Політичні відносини між Україною та Кореєю

Історія двосторонніх відносин

Визнання України: 30 грудня 1991 р.

Встановлення дипломатичних відносин: 10 лютого 1992 р.
Дипломатичні установи: з листопада 1992 року в Києві діє Посольство Республіки Корея (РК). З жовтня 1997 року в Сеулі розпочало свою діяльність Посольство України.

Політичний діалог

Контакти на вищому рівні

У грудні 1996 року відбувся державний візит Президента України до РК. Було підписано Спільну Декларацію про принципи відносин та співробітництва між Україною та РК, Угоду між Урядом України та Урядом РК про взаємне сприяння та захист інвестицій, Меморандум про взаєморозуміння щодо заснування Спільного Комітету з торгівлі між Міністерством зовнішніх економічних зв’язків і торгівлі України та Міністерством торгівлі, промисловості і енергетики РК.

20-22 жовтня 2005 р. відбувся офіційний візит Прем’єр-міністра РК в Україну, який став першим візитом високого рівня в Україну з моменту встановлення дипломатичних відносин в лютому 1992 р. У рамках візиту було підписано міжурядові Угоди про торговельне судноплавство та про грантову допомогу і технічне співробітництво, а також парафовано Угоду про взаємне звільнення від необхідності отримання віз для власників дипломатичних паспортів.

18-19 грудня 2006 р. відбувся державний візит Президента України до РК, за результатами якого було визначено пріоритетні напрямки співробітництва у таких сферах як енергетика, освоєння космічного простору, енергозбереження, транспорт, сільське господарство, суднобудування, авіація, машинобудування, будівництво. Досягнуто домовленості щодо перетворення Спільного комітету з питань торгівлі у Міжурядову комісію з питань торговельно-економічного співробітництва. Прийнято Спільну заяву, підписано міжурядові угоди про співробітництво у сфері оборонної промисловості і матеріально-технічного забезпечення та про співпрацю у галузі використання космічного простору в мирних цілях, а також рамкову міжбанківську експортну кредитну угоду між ВАТ «Укрексімбанк» та Ексімбанком Кореї. Домовлено про необхідність вжиття заходів для вирішення проблеми легалізації етнічних корейців, які проживають в Україні.

У липні 2009 р. відбувся офіційний візит прем’єр-міністра України до РК, у ході якого відбулися переговори з президентом та прем’єр-міністром РК, зустрічі з керівництвом провідних південнокорейських корпорацій та бізнес-асоціацій. Підписано міжурядову Угоду про реалізацію проекту заснування Українсько-корейського навчального центру інформаційних технологій в НТУУ «КПІ», Меморандум про взаєморозуміння між Міністерством економіки України та Міністерством економіки Республіки Корея в сфері використання інструментів торговельного захисту, Меморандум про взаєморозуміння між ВАТ «Державний експортно-імпортний банк України» та Експортно-імпортним банком Кореї, Меморандум про взаєморозуміння між Державною адміністрацією залізничного транспорту України та компаніями Hyundai Rotem і Hyundai Corporation щодо співробітництва в галузі промислового будівництва сучасного залізничного рухомого складу.

У вересні 2011 р. відбувся офіційний візит прем’єр-міністра РК в Україну, який був прийнятий Президентом України, провів переговори з Прем’єр-міністром України та зустріч з головою Верховної Ради України. У рамках візиту відбулося детальне обговорення перспективних напрямів розбудови українсько-корейського співробітництва, передусім у галузях торгівлі, промисловості та сільського господарства. Основну увагу було приділено залученню корейських інвестицій в економіку України, зокрема в енергетичну галузь, сферу сільського господарства, будівництво та металургію. Під час візиту також відбувся українсько-корейський бізнес-форум.

26-28 березня 2012 р. Президент України здійснив робочий візит до РК з метою участі у Сеульському Саміті з питань ядерної безпеки. Міністр закордонних справ України супроводжував Главу держави в рамках візиту.

Президент України взяв участь у сесійних засіданнях форуму та у робочому ланчі глав делегацій від імені Президента РК. У рамках Саміту Президент України провів двосторонні зустрічі з Головою КНР, Президентом Індонезії, Генеральним Секретарем ООН, Президентом США, а також президентами Європейської Комісії та Європейської Ради.

28 березня 2012 р. Глава Української держави провів переговори з Президентом та Прем’єр-міністром РК, а також зустрівся з керівниками південнокорейських компаній Hyundai Corporation та Samsung Electronics. 

У ході переговорів на найвищому рівні було дано високу оцінку стану українсько-корейського політичного, економічного та гуманітарного співробітництва, констатовано близькість позицій з багатьох актуальних питань міжнародного життя, підкреслено важливість подальшого поглиблення двосторонньої співпраці. Наголошено на обопільній зацікавленості сторін у подальшій активізації двостороннього політичного діалогу на найвищому рівні. Визначено пріоритетні напрямки співробітництва у таких сферах, як енергетика, освоєння космічного простору, транспорт, сільське господарство, суднобудування, авіація, машинобудування, будівництво тощо.

Президент та Прем’єр-міністр РК високо оцінили роль України на Сеульському саміті з питань ядерної безпеки.  

Міжпарламентське співробітництво

У 1995 р. та 2000 р. відбулися візити Голови Верховної Ради України (ВРУ) до РК. У квітні 2002 р. Україну відвідав Віце-спікер Національної асамблеї (НА) РК. У жовтні 2006 р. відбувся офіційний візит Спікера НА РК в Україну, в рамках якого відбулася його зустріч з Президентом України.

8-10 грудня 2010 р. відбувся офіційний візит Голови ВРУ до РК. У рамках візиту спікер українського парламенту провів переговори зі спікером НА РК та прем’єр-міністром РК, зустрівся з віце-головою та генеральним директором компанії Hyundai Rotem. Голова ВРУ також виступив перед професорсько-викладацьким складом та студентами Університету іноземних досліджень «Ханкук», де його було нагороджено Почесним золотим орденом цього навчального закладу.

19-23 серпня 2013 р. відбувся візит до України Парламентської групи дружби «Корея-Україна».

6-8 жовтня 2013 р. відбувся офіційний візит Спікера Національної Асамблеї РК в Україну, в ході якого він був прийнятий Президентом України, а також відбулися переговори делегацій на чолі з керівниками парламентів України та РК.

22-24 березня 2015 р. відбувся візит делегації НА РК на чолі з керівником парламентської групи дружби «Корея-Україна» Чо Джонг Сіком в Україну. У рамках візиту проведено зустріч заступника Голови Верховної Ради України О.Сироїд з керівником парламентської делегації РК, де було високо оцінено рівень двосторонніх взаємин, зокрема, їх парламентської складової, і висловлено думку про перспективність надання нового імпульсу співробітництву у сфері АПК, енергетичній та аерокосмічній галузях, інфраструктурних проектах. Окремо відбулися переговори Керівника групи ВР України з міжпарламентських зв’язків з РК С.Ларіна з Керівником парламентської групи дружби «Корея-Україна», у ході яких обговорювались питання розвитку міжпарламентських відносин та перспектив економічного співробітництва між державами. 

30 червня – 3 липня 2016 р. відбувся візит до РК делегації депутатської групи ВРУ з міжпарламентських зв’язків з РК на чолі з її керівником, народним депутатом С.М.Ларіним. Проведено переговори зі Спікером НА та керівником парламентської групи дружби «Корея-Україна» НА РК 19-го скликання. Окремо відбулися зустрічі української делегації з Міністром сільського господарства, продовольства та сільських справ, Першим віце-міністром науки, інформаційно-комунікаційних технологій і планування майбутнього, Віце-міністром земельних ресурсів, інфраструктури і транспорту, а також з керівництвом Федерації промисловості Кореї та компаній POSCO DAEWOO Corp., POSCO E&C, Harim Group, Samsung Electronics та медичної групи «СНА». Крім цього, українські парламентарі також зустрілися з президентом Українського культурного центру в м. Сеул і головою Асоціації дружби з Україною та керівництвом університету Ханянг.

Контакти на рівні міністрів закордонних справ

Візити в РК
6-8 червня 2004 р. в РК з офіційним візитом перебував Міністр закордонних справ України. В рамках візиту відбулися його зустрічі з Президентом РК, Міністром закордонних справ і торгівлі РК. Сторони домовилися щодо необхідності налагодження регулярного політичного діалогу на високому рівні. Корейська сторона підтвердила свої наміри збільшувати обсяги технічної допомоги Україні, що надається через Корейське агентство міжнародного співробітництва. Підписано міжурядову Угоду про культурне співробітництво.

17-19 вересня 2015 р. відбувся офіційний візит Міністра закордонних справ України П.А.Клімкіна до РК. Згідно з програмою перебування, Міністр провів переговори зі своїм корейським колегою Юн Бйунг Се, зустрівся з Віце-спікером НАРК Лі Сок Хьоном та Головою партії Сенурі Кім Му Сонгом, взяв участь у круглому столі в Інституті політичних досліджень Асан, у рамках якого поспілкувався з провідними політологами та експертами РК. Крім того, П.А.Клімкін провів зустрічі з віце-президентом компанії Samsung Electronics Кім Дохьоном і президентом Українського культурного центру в м. Сеул, головою Асоціації дружби з Україною Шим Сіль, відвідав Музей інновацій Samsung та Демілітаризовану зону (ДМЗ), що розділяє РК і КНДР. У ході візиту Міністр також вручив Почесному консулу України в м. Сеул Лі Ву Джонгу консульський патент. Візит засвідчив готовність РК до подальшого розвитку співробітництва з Україною у багатьох сферах взаємного інтересу, поглиблення двостороннього діалогу на різних рівнях і продовження підтримки територіальної цілісності й суверенітету нашої держави. 

 

Динаміка візитів вищого керівництва України та Республіки Корея

 

Візити до Республіки Корея 

Візити в Україну

Президент

1996 р. – державний візит Президента України 

Грудень 2006 р. – державний візит Президента України

Березень 2012 р. – робочий візит Президента України 

 

 

Прем’єр-Міністр

Липень 2009 р. – офіційний візит Прем’єр-міністра України 

2005 р. – офіційний візит Прем’єр-міністра РК 

Вересень 2011 р. – офіційний візит Прем’єр-міністра РК 

Спікер Парламенту

1995 р. – офіційний візит Голови Верховної Ради України 

2000 р. – офіційний візит Голови Верховної Ради України 

Грудень 2010 р. – офіційний візит Голови Верховної Ради України 

Жовтень 2006 р. – офіційний візит Спікера Національної Асамблеї РК 

Жовтень 2013 р. -  офіційний візит Спікера Національної Асамблеї РК 

 

Міністр закордонних справ

 

1995 р. – офіційний візит Міністра закордонних справ України 

2004 р. – офіційний візит Міністра закордонних справ України 

2015 р. – офіційний візит Міністра закордонних справ України 

1992 р. – офіційний візит Міністра закордонних справ РК

 

Чинні двосторонні органи високого рівня

1. Міжурядова українсько-корейська комісія з питань торговельно-економічного співробітництва

2. Спільний українсько-корейський комітет з науково-технічного співробітництва

3. Спільна українсько-корейська комісія зі співробітництва у сфері оборонної промисловості та матеріально-технічного забезпечення