Посольство України в Республіці Корея

, Київ 21:50

Торговельно-економічне співробітництво між Україною та Кореєю

Республіка Корея належить до провідних торговельних партнерів України в Азії.

Найвищого показника двостороннього товарообігу, за даними Державної служби статистики України, було досягнуто в 2008 р. – 2,67 млрд. дол. США.

У 2016 р. двосторонній товарообіг склав 668,98 млн. дол. США (зростання на 2,6%). Український експорт склав 413,7 млн. дол США (зростання на 4,6%), імпорт з Республіки Корея – 255,28 млн. дол США (скорочення на 0,4%). Позитивне для України сальдо торгівлі становило 158,42 млн. дол. США.

Основними статтями українського експорту до Республіки Корея у 2016 р. були зернові культури, чорні метали та вироби з них, руди, шлаки і золи, продукція неорганічної хімії, деревина та вироби з неї, недорогоцінні метали, тютюн, машинне обладнання.

Основними статтями імпорту в Україну з Республіки Корея у 2016 р. були засоби наземного транспорту (крім залізничного), прилади та машини, пластмаси та полімерні матеріали, каучук і гуми, фармацевтична продукція.

Станом на 01.07.2017, за даними Державної служби статистики України, обсяг корейських інвестицій в Україні становив 198,7 млн. дол. США, що складає 0,5% сукупної кількості прямих іноземних інвестицій, залучених в економіку України.

З метою сприяння розвитку двосторонньої економічної взаємодії у 2008 році було створено Міжурядову українсько-корейську комісію з питань торговельно-економічного співробітництва. 3 жовтня 2016 року у Києві відбулося Третє засідання Комісії, за підсумками якого досягнуто домовленостей щодо активізації двостороннього співробітництва у галузях промисловості, сільського господарства, відновлювальної та атомної енергетики, транспорту і розвитку інфраструктури, інформаційно-комунікаційних технологій, охорони здоров’я, фінансів і туризму.

11.04.2017 у м.Сеул відбувся 4-й Українсько-Корейський економічний форум, організований Торгово-промисловою палатою України і Корейською асоціацією міжнародної торгівлі (КІТА).