• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
Часті запитання
Опубліковано 17 квітня 2020 року о 05:19

Заміна українського посвідчення водія на корейське

Законодавством Республіки Корея закріплено, що міжнародне посвідчення водія (у вигляді книжечки), видане компетентними органами іноземної держави (в тому числі України) можна використовувати на території Республіки Корея впродовж 1 року. Національне посвідчення водія (у вигляді пластикової картки міжнародного зрака) на території РК не дійсне для керування транспортними засобами. Необхідно отримати національне корейське посвідчення водія.

З метою отримання корейського посвідчення водія іноземці звертаються до компетентного органу країни перебування «KoROAD» (Контактні дані та адреси установ в окремому файлі «Regional_office_location_and_contact_information_KoROAD.pdf» за посиланням нижче) та здають відповідні іспити, проходять медичний огляд та тестування, після чого їм видається посвідчення.

Існує також можливість змінити національне посвідчення водія на корейське, при наявності оригіналу національного посвідчення водія та його відповідної легалізації (в Республіці Корея приймаються легалізовані документи по спрощеній процедурі проставлення на них штампу «Апостиль»). (Інформацію щодо проставлення штампу «Апостиль» на офіційних документах, виданих державними органами України можна знайти на сайті МЗС України: https://mfa.gov.ua/konsulski-pitannya/poshireni-zapitannyafaq ).

Форми, заяви та перелік відповідних документів для заповнення можна знайти за посиланням: https://drive.google.com/folderview?id=0B_MkAnPwIUpVMFphZ0xXYzQ4SlU&usp=sharing

Громадяни України можуть також звернутися до консульського відділу Посольства України в Республіці Корея із заявою про необхідність нотаріального засвідчення перекладу національного українського посвідчення водія з метою подання цього документа до «KoROAD» та отримання корейського посвідчення.

!Важливим моментом є також необхідність здачі оригіналу посвідчення водія українського зразка на зберігання до «KoROAD» на момент користування корейським посвідченням. Слід врахувати також, що згадана служба знищує документи, які знаходяться в них на зберіганні після трьох років. Забрати своє посвідчення можна пред’явивши зворотній квиток на Батьківщину.

Часті запитання до Посольства України в Республіці Корея

Чи можна оформити проїзний документ дитини у консульському відділі Посольства?

Проїзний документ дитини видається лише органами Державної міграційної служби в Україні. У разі потреба самостійного виїзду дитини за кордон у консульському відділі Посольства дитині може бути виготовлений паспорт громадянина України для виїзду за кордон. 

У яких випадках можна залишити собі старий паспорт громадянина України для виїзду за кордон після оформлення у консульському відділі нового?

За заявою власника старий анульований паспорт може не вилучатись, якщо в ньому проставлені одна чи декілька дійсних віз, із зобов'язанням здати його після використання.

Чи можна мати на руках два паспорта громадянина України для виїзду за кордон?

У разі здійснення регулярних поїздок за кордон та необхідності при цьому завчасного оформлення віз для в'їзду до іноземних держав за обґрунтованою заявою громадянину може бути оформлено другий паспорт.

Як можна оформити новий паспорт громадянина України для виїзду за кордон через Посольство у зв’язку зі втратою попереднього?

У разі втрати паспорта Вам необхідно невідкладно звернутися до поліції із відповідною заявою. На підставі отриманої з поліції заяви, а також документів, визначених Порядком оформлення і видачі дипломатичними представництвами та консульськими установами України паспорта громадянина України для виїзду за кордон, Вам може бути оформлено новий паспорт або свідоцтво на повернення в Україну через Посольство. Строк оформлення закордонного паспорта через закордонні дипломатичні установи України може становити до 3-х місяців.

Строк дії мого закордонного паспорта закінчився. Маючи на руках авіаквиток до України, чи зможу я виїхати з Республіки Корея на підставі свого паспорта?

Якщо термін дії паспорта закінчився, Ви не зможете виїхати з території РК. Вам необхідно звернутися особисто до консульського відділу для того, щоб оформити тимчасовий проїзний документ – посвідчення особи на повернення в Україну.

Ви маєте надати Ваш закордонний паспорт та копію 1-ї сторінки, дві фотокартки та заповнену заяву-анкету, а також сплатити консульський збір за оформлення документа.

Як можна прискорити доставку закордонного паспорта?

Заявник подає до консульського відділу заяву про доставку за його рахунок оформленого на його ім’я паспорта громадянина України для виїзду за кордон із зазначенням номера його акаунта в одній зі служб міжнародної кур’єрської доставки (наприклад DHL або FedEx).

Чи можна засвідчити підпис на заяві або оформити довіреність у Посольстві, надіславши документи поштою?

Ні, усі нотаріальні дії виконуються під час особистого звернення заявника до консульського відділу Посольства з наданням документів, що підтверджують його особу та громадянство.

Чи буде довіреність, посвідчена консулом, дійсною в Україні?

Відповідно до чинного законодавства України у сфері нотаріату консул може засвідчити Ваш підпис на довіреності.

Водночас, з огляду на відсутність доступу закордонних дипломатичних установ України до Єдиного реєстру довіреностей, до кожної посвідченої довіреності, консул засвідчує підпис довірителя на спеціальній заяві про реєстрацію такої довіреності в Єдиному реєстрі (бланк такої заяви можна отримати в консульському відділі).

Для того, щоб засвідчити довіреність та заяву про її реєстрацію в Єдиному реєстрі довіреностей, Вам необхідно подати до установи Ваш закордонний паспорт, копію довідки про присвоєння ідентифікаційного номера, а також дані паспорта представника, його ідентифікаційний номер, дані про місце реєстрації.

Чи потрібно оформлювати дозвіл на виїзд дитини з України, якщо батько дитини громадянин Кореї?

Відповідно до п.4 Правил перетинання державного кордону громадянами України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 27.01.95 № 57 (у редакції постанови КМУ від 25.08.2010р. № 724), виїзд з України громадян, які не досягли 16-річного віку, в супроводі одного з батьків або інших осіб, уповноважених одним з батьків, здійснюється без нотаріально посвідчуваної згоди – якщо другий з батьків є іноземцем або особою без громадянства, що підтверджується записом про батька у свідоцтві про народження дитини, та який (яка) відсутній у пункті пропуску; при цьому іноземні документи мають бути легалізовані та містити засвідчений нотаріально переклад українською мовою.

Що потрібно для виїзду за кордон з дітьми?

Відповідно до згаданих вище правил виїзд з України громадян, які не досягли 16-річного віку, в супроводі одного з батьків або інших осіб, уповноважених одним з батьків за нотаріально посвідченою згодою, здійснюється:

1) за нотаріально посвідченою згодою другого з батьків із зазначенням у ній держави прямування та відповідного часового проміжку перебування у цій державі, якщо другий з батьків відсутній у пункті пропуску;

2) без нотаріально посвідченої згоди другого з батьків:

- якщо другий з батьків є іноземцем або особою без громадянства, що підтверджується записом про батька у свідоцтві про народження дитини, та який (яка) відсутній у пункті пропуску; при цьому іноземні документи мають бути легалізовані та містить засвідчений переклад українською мовою;

- якщо у паспорті громадянина України для виїзду за кордон, з яким перетинає державний кордон громадянин, який не досяг 16-річного віку, або проїзному документі дитини є запис про вибуття на постійне місце проживання за межі України чи відмітка про взяття на консульський облік у дипломатичному представництві або консульській установі України за кордоном;

3) у разі пред'явлення документів або їх нотаріально засвідчених копій:

- свідоцтва про смерть другого з батьків;

- рішення суду про позбавлення батьківських прав другого з батьків;

- рішення суду про визнання другого з батьків безвісно відсутнім;

- рішення суду про визнання другого з батьків недієздатним;

- рішення суду про надання дозволу на виїзд з України громадянину, який не досяг 16-річного віку, без згоди та супроводу другого з батьків;

- довідки про народження дитини, виданої відділом реєстрації актів цивільного стану, із зазначенням підстав внесення відомостей про батька відповідно до частини першої статті 135 Сімейного кодексу України.

Де в Україні можна легалізувати («Апостилювати») документи для Республіки Корея?

У залежності від виду документу штамп «Апостиль» проставляється:

Міністерством освіти і науки України – на офіційних документах, виданих навчальними закладами, державними органами, підприємствами, установами і організаціями, що стосуються сфери освіти і науки. До таких документів відносяться: дипломи про освіту, сертифікати про присвоєння вчених звань, атестати, довідки з навчальних закладів, навчальні плани та інші;

Міністерством юстиції України – на документах, що видаються органами юстиції та судами, а також на документах, що оформляються нотаріусами України. До таких документів відносяться: свідоцтва, видані органами державної реєстрації актів цивільного стану, витяги з Державного реєстру актів цивільного стану громадян, документи, які засвідчені нотаріусами, судові рішення та довідки.

Міністерством закордонних справ України – на всіх інших видах документів.

Як можна втратити/вийти з громадянства України?

Ст. 17 Закону України «Про громадянство» від 18.01.2001р. визначено підстави припинення громадянства України (зокрема, внаслідок виходу, втрати та за підставами, передбаченими міжнародними договорами України). Такої форми як «відмова» від громадянства України законодавством не передбачено. Подача декларації в уповноважені органи іноземної держави про відмову від українського громадянства не є підставою для позбавлення Вас громадянства України або для виходу з громадянства України.

Ст. 18 згаданого Закону передбачено, що громадянин України, який відповідно до чинного законодавства України є таким, що постійно проживає за кордоном, може вийти з громадянства України за його клопотанням (громадянин (-ка), що виїхав (-ла) на постійне місце проживання за кордон, має про це штамп (печатку) в закордонному паспорті та перебуває на постійному консульському обліку в дипломатичній чи консульській установі України за кордоном).

Вихід з громадянства України згідно зі ст. 18 Закону оформлюється у випадку, якщо особою набуто громадянство іншої держави або отримано документ, виданий уповноваженим органом іншої держави, про те, що він/вона набуде її громадянство, якщо вийде з громадянства України.

Які документи мені потрібні для укладення шлюбу на території Республіки Корея?

Для реєстрації шлюбу на території РК місцеві мерії (орган, який здійснює реєстрацію шлюбів) вимагають довідку про відсутність перешкод для укладення шлюбу громадянином України, оформлену Посольством України в РК (про відсутність шлюбу у країні походження).

Для оформлення згаданої довідки необхідно особисто звернутися до консульського відділу Посольства у прийомні години. При собі мати паспорт громадянина України для виїзду за кордон для складення заяви про сімейний стан, підпис на якій засвідчується нотаріально. Така заява може бути оформлена нотаріусом в Україні. 

Після засвідчення підпису на заяві, сама заява перекладається, а переклад нотаріально засвідчується (оформлюється у вигляді т.зв. "аффідавіту").

Строки оформлення: як правило, у день звернення або на наступний день.

Інформація стосовно перетинання особами державного кордону України

У зв’язку з непоодинокими зверненнями відвідувачів консульського відділу Посольства України в РК з проханням підтвердити документально дату виїзду з України повідомляємо, що таку послугу надає Державна прикордонна служба України.

Яким чином сплачується консульський збір?

Консульський збір сплачується у відділенні південнокорейського банку на підставі отриманих у консульському відділі квитанцій.

Сплата консульського збору готівкою у консульському відділі не допускається.

Тарифи консульського збору, що справляються за вчинення консульських дій за кордоном, встановлені Положенням про консульський збір України.

Чи потрібно заздалегідь призначати зустріч (співбесіду) з консулом?

Не потрібно, консульський прийом Посольства України в Республіці Корея здійснюється з понеділка по п`ятницю (крім святкових та неробочих днів в Україні та Республіці Корея) з 09:30 до 12:30 - прийом документів та з 14:30 до 15:30 - видача документів без попереднього запису. Контактна інформація щодо адреси, телефонів, адреси електронної пошти консульського відділу міститься на сайті Посольства.

Інформаційна брошура щодо надання інформаційно-консультативної допомоги громадянам України, які повертаються в Україну за процедурою добровільного повернення, видворення або у порядку реадмісії

Інформаційну брошуру щодо надання інформаційно-консультативної допомоги громадянам України, які повертаються в Україну за процедурою добровільного повернення, видворення або у порядку реадмісії можна завантажити тут: https://mfa.gov.ua/storage/app/sites/1/Docs/protokol/buklet-ua-iom-ua.pdf 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux