• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
Часті запитання
Опубліковано 17 квітня 2020 року о 05:19

Заміна українського посвідчення водія на корейське

Законодавством Республіки Корея закріплено, що міжнародне посвідчення водія (у вигляді книжечки), видане компетентними органами іноземної держави (в тому числі України) можна використовувати на території Республіки Корея впродовж 1 року. Національне посвідчення водія (у вигляді пластикової картки міжнародного зразка) на території РК не дійсне для керування транспортними засобами. Необхідно отримати національне корейське посвідчення водія.

З метою отримання корейського посвідчення водія іноземці звертаються до компетентного органу країни перебування «KoROAD» (Контактні дані та адреси установ в окремому файлі «Regional_office_location_and_contact_information_KoROAD.pdf» за посиланням нижче) та здають відповідні іспити, проходять медичний огляд та тестування, після чого їм видається посвідчення.

Існує також можливість змінити національне посвідчення водія на корейське, при наявності оригіналу національного посвідчення водія та його відповідної легалізації (в Республіці Корея приймаються легалізовані документи по спрощеній процедурі проставлення на них штампу «Апостиль»). (Інформацію щодо проставлення штампу «Апостиль» на офіційних документах, виданих державними органами України можна знайти на сайті МЗС України: https://mfa.gov.ua/konsulski-pitannya/poshireni-zapitannyafaq ).

Форми, заяви та перелік відповідних документів для заповнення можна знайти за посиланням: https://drive.google.com/folderview?id=0B_MkAnPwIUpVMFphZ0xXYzQ4SlU&usp=sharing

Громадяни України можуть також звернутися до консульського відділу Посольства України в Республіці Корея із заявою про необхідність нотаріального засвідчення перекладу національного українського посвідчення водія з метою подання цього документа до «KoROAD» та отримання корейського посвідчення.

!Важливим моментом є також необхідність здачі оригіналу посвідчення водія українського зразка на зберігання до «KoROAD» на момент користування корейським посвідченням. Слід врахувати також, що згадана служба знищує документи, які знаходяться в них на зберіганні після трьох років. Забрати своє посвідчення можна пред’явивши зворотній квиток на Батьківщину.

З якими країнами Україна має угоду про обмін водійського посвідчення? 

На даний час діють три угоди: 

- Угода (у формі обміну нотами) між Україною і Іспанією про взаємне визнання та обмін національних посвідчень водія від 11.01.2010. Дата затвердження Україною: 25.08.2010. Дата набрання чинності для України: 31.10.2010. 

- Угода між Кабінетом Міністрів України та Урядом Італійської Республіки про взаємне визнання та обмін посвідчень водія від 19.11.2015. Дата затвердження Україною:16.03.2016. Дата набрання чинності для України: 29.05.2016. 

- Угода між Кабінетом Міністрів України та Урядом Турецької Республіки про взаємне визнання та обмін національних посвідчень водія від 03.02.2020. Дата набрання чинності для України: 07.07.2020. 

Часті запитання до Посольства України в Республіці Корея


Чи здійснюють ЗДУ видачу паспорта громадянина України (внутрішнього паспорта) та вклеювання до нього фотокартки особи власника?

ЗДУ не здійснюють видачу внутрішнього паспорту. Оформлення і видача внутрішнього паспорта особам після досягнення 14-річного віку здійснюється територіальними органами (Центрами надання адміністративних послуг)/ підрозділами Державної міграційної служби України за місцем реєстрації в Україні. Оформлення паспорта громадянина України здійснюється територіальними органами/територіальними підрозділами Державної міграційної служби України відповідно до Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсним та знищення паспорта громадянина України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25.03.2015 №302. 

Чи можна оформити проїзний документ дитини у консульському відділі Посольства?

Проїзний документ дитини видається лише органами Державної міграційної служби в Україні. У разі потреба самостійного виїзду дитини за кордон у консульському відділі Посольства дитині може бути виготовлений паспорт громадянина України для виїзду за кордон. 

У яких випадках можна залишити собі старий паспорт громадянина України для виїзду за кордон після оформлення у консульському відділі нового?

За заявою власника старий анульований паспорт може не вилучатись, якщо в ньому проставлені одна чи декілька дійсних віз, із зобов'язанням здати його після використання.

Чи можна мати на руках два паспорта громадянина України для виїзду за кордон?

У разі здійснення регулярних поїздок за кордон та необхідності при цьому завчасного оформлення віз для в'їзду до іноземних держав за обґрунтованою заявою громадянину може бути оформлено другий паспорт.

Як можна оформити новий паспорт громадянина України для виїзду за кордон через Посольство у зв’язку зі втратою попереднього?

У разі втрати паспорта Вам необхідно невідкладно звернутися до поліції із відповідною заявою. На підставі отриманої з поліції заяви, а також документів, визначених Порядком оформлення і видачі дипломатичними представництвами та консульськими установами України паспорта громадянина України для виїзду за кордон, Вам може бути оформлено новий паспорт або свідоцтво на повернення в Україну через Посольство. Строк оформлення закордонного паспорта через закордонні дипломатичні установи України може становити до 3-х місяців.

За який час можна звертатися до ЗДУ для оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон, термін дії якого закінчується? 

При зверненні щодо оформлення нового закордонного паспорту особа має врахувати, що термін оформлення паспорту складає 90 днів, тому заявник має слідкувати за терміном дії його/її документів. Згідно положень чинного законодавства, кожен громадянин України не може мати більше двох паспортів громадянина України для виїзду за кордон. Не забороняється оформляти закордонний паспорт громадянина України навіть після закінчення терміну дії документу. 

Як громадянину легально перебувати в державі, якщо строк паспорта громадянина України для виїзду за кордон закінчився, а вільних місць у ЗДУ для оформлення паспорта немає? 

По-перше, слід подбати про це заздалегідь та не очікувати до останнього дня закінчення терміну дії паспорта. Слід враховувати, що легальність перебування не залежить від терміну дії паспорта. Важливим чинником підтвердження легального перебування особи на території іноземної держави є документ, оформлений компетентними органами країни перебування (віза/дозвіл на тимчасове або постійне проживання). Саме ці документи є важливими для підтвердження легальності перебування громадянина України на території іноземної держави. Якщо громадянин України прибули за кордон для тривалого перебування на умовах безвізового режиму поїздки, він має вирішити з компетентними органами країни перебування питання легалізації свого статусу на її території.

Строк дії мого закордонного паспорта закінчився. Маючи на руках авіаквиток до України, чи зможу я виїхати з Республіки Корея на підставі свого паспорта?

Якщо термін дії паспорта закінчився, Ви не зможете виїхати з території РК. Вам необхідно звернутися особисто до консульського відділу для того, щоб оформити тимчасовий проїзний документ – посвідчення особи на повернення в Україну.

Ви маєте надати Ваш закордонний паспорт та копію 1-ї сторінки, дві фотокартки та заповнену заяву-анкету, а також сплатити консульський збір за оформлення документа.

Чи потрібно після закінчення терміну дії паспорта громадянина України для виїзду за кордон дитини повторно подавати доручення нотаріально засвідченої заяви-згоди на оформлення паспортного документа від другого з батьків? 

Так. Особам, які не досягли 16-річного віку, паспорт оформляється на 4 роки на підставі поданої особисто заяви-анкети одного з батьків (інший з батьків подає особисто або нотаріально засвідчену окрему письмову заявузгоду на оформлення дитині паспорта).

Як можна прискорити доставку закордонного паспорта?

Заявник подає до консульського відділу заяву про доставку за його рахунок оформленого на його ім’я паспорта громадянина України для виїзду за кордон із зазначенням номера його акаунта в одній зі служб міжнародної кур’єрської доставки (наприклад DHL або FedEx).

Чи можна засвідчити підпис на заяві або оформити довіреність у Посольстві, надіславши документи поштою?

Ні, усі нотаріальні дії виконуються під час особистого звернення заявника до консульського відділу Посольства з наданням документів, що підтверджують його особу та громадянство.

Чи буде довіреність, посвідчена консулом, дійсною в Україні?

Відповідно до чинного законодавства України у сфері нотаріату консул може засвідчити Ваш підпис на довіреності.

Водночас, з огляду на відсутність доступу закордонних дипломатичних установ України до Єдиного реєстру довіреностей, до кожної посвідченої довіреності, консул засвідчує підпис довірителя на спеціальній заяві про реєстрацію такої довіреності в Єдиному реєстрі (бланк такої заяви можна отримати в консульському відділі).

Для того, щоб засвідчити довіреність та заяву про її реєстрацію в Єдиному реєстрі довіреностей, Вам необхідно подати до установи Ваш закордонний паспорт, копію довідки про присвоєння ідентифікаційного номера, а також дані паспорта представника, його ідентифікаційний номер, дані про місце реєстрації.

Чи потрібно оформлювати дозвіл на виїзд дитини з України, якщо батько дитини громадянин Кореї?

Відповідно до п.4 Правил перетинання державного кордону громадянами України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 27.01.95 № 57 (у редакції постанови КМУ від 25.08.2010р. № 724), виїзд з України громадян, які не досягли 16-річного віку, в супроводі одного з батьків або інших осіб, уповноважених одним з батьків, здійснюється без нотаріально посвідчуваної згоди – якщо другий з батьків є іноземцем або особою без громадянства, що підтверджується записом про батька у свідоцтві про народження дитини, та який (яка) відсутній у пункті пропуску; при цьому іноземні документи мають бути легалізовані та містити засвідчений нотаріально переклад українською мовою.

Що потрібно для виїзду за кордон з дітьми?

Відповідно до згаданих вище правил виїзд з України громадян, які не досягли 16-річного віку, в супроводі одного з батьків або інших осіб, уповноважених одним з батьків за нотаріально посвідченою згодою, здійснюється:

1) за нотаріально посвідченою згодою другого з батьків із зазначенням у ній держави прямування та відповідного часового проміжку перебування у цій державі, якщо другий з батьків відсутній у пункті пропуску;

2) без нотаріально посвідченої згоди другого з батьків:

- якщо другий з батьків є іноземцем або особою без громадянства, що підтверджується записом про батька у свідоцтві про народження дитини, та який (яка) відсутній у пункті пропуску; при цьому іноземні документи мають бути легалізовані та містить засвідчений переклад українською мовою;

- якщо у паспорті громадянина України для виїзду за кордон, з яким перетинає державний кордон громадянин, який не досяг 16-річного віку, або проїзному документі дитини є запис про вибуття на постійне місце проживання за межі України чи відмітка про взяття на консульський облік у дипломатичному представництві або консульській установі України за кордоном;

3) у разі пред'явлення документів або їх нотаріально засвідчених копій:

- свідоцтва про смерть другого з батьків;

- рішення суду про позбавлення батьківських прав другого з батьків;

- рішення суду про визнання другого з батьків безвісно відсутнім;

- рішення суду про визнання другого з батьків недієздатним;

- рішення суду про надання дозволу на виїзд з України громадянину, який не досяг 16-річного віку, без згоди та супроводу другого з батьків;

- довідки про народження дитини, виданої відділом реєстрації актів цивільного стану, із зазначенням підстав внесення відомостей про батька відповідно до частини першої статті 135 Сімейного кодексу України.

Як оформити заяву – згоду на виїзд дитини за кордон? 

З метою оформлення заяви – згоди на виїзд дитини за кордон, батьки дитини – громадяни України або один з них можуть звернутися до ЗДУ для вчинення нотаріальної дії - засвідчення справжності підпису на документах. Нотаріальне посвідчення документів проводиться в приміщенні ЗДУ у години прийому відвідувачів. Можливість/необхідність попереднього запису на прийом необхідно уточнити на вебсторінці ЗДУ, де вчинятиметься нотаріальна дія. Нотаріальні дії вчинюються в день пред'явлення всіх необхідних для цього документів: особистої заяви щодо вчинення нотаріальної дії, паспортного документа громадянина України та сплати консульського збору.

Де в Україні можна легалізувати («Апостилювати») документи для Республіки Корея?

У залежності від виду документу штамп «Апостиль» проставляється:

Міністерством освіти і науки України – на офіційних документах, виданих навчальними закладами, державними органами, підприємствами, установами і організаціями, що стосуються сфери освіти і науки. До таких документів відносяться: дипломи про освіту, сертифікати про присвоєння вчених звань, атестати, довідки з навчальних закладів, навчальні плани та інші;

Міністерством юстиції України – на документах, що видаються органами юстиції та судами, а також на документах, що оформляються нотаріусами України. До таких документів відносяться: свідоцтва, видані органами державної реєстрації актів цивільного стану, витяги з Державного реєстру актів цивільного стану громадян, документи, які засвідчені нотаріусами, судові рішення та довідки.

Міністерством закордонних справ України – на всіх інших видах документів.

Як можна втратити/вийти з громадянства України?

Ст. 17 Закону України «Про громадянство» від 18.01.2001р. визначено підстави припинення громадянства України (зокрема, внаслідок виходу, втрати та за підставами, передбаченими міжнародними договорами України). Такої форми як «відмова» від громадянства України законодавством не передбачено. Подача декларації в уповноважені органи іноземної держави про відмову від українського громадянства не є підставою для позбавлення Вас громадянства України або для виходу з громадянства України.

Ст. 18 згаданого Закону передбачено, що громадянин України, який відповідно до чинного законодавства України є таким, що постійно проживає за кордоном, може вийти з громадянства України за його клопотанням (громадянин (-ка), що виїхав (-ла) на постійне місце проживання за кордон, має про це штамп (печатку) в закордонному паспорті та перебуває на постійному консульському обліку в дипломатичній чи консульській установі України за кордоном).

Вихід з громадянства України згідно зі ст. 18 Закону оформлюється у випадку, якщо особою набуто громадянство іншої держави або отримано документ, виданий уповноваженим органом іншої держави, про те, що він/вона набуде її громадянство, якщо вийде з громадянства України.

Які функції Департаменту консульської служби МЗС? У яких випадках заявники мають звертатися (окрім апостилювання/легалізації документів) до ДКС МЗС? 

Департамент, відповідно до покладених на нього завдань і в межах своєї компетенції, надає такі консульські послуги: 

- оформлює візи в електронному вигляді (е-Візи); 

- оформлює, видає та зберігає дипломатичні та службові паспорти України; 

- проставляє апостиль на офіційних документах та засвідчує офіційні документи в порядку консульської легалізації, здійснює витребування документів з-за кордону; 

- забезпечує розгляд запитів щодо витребування з-за кордону документів соціально-правового характеру.

Надати роз'яснення щодо шлюбу громадян України з іноземцями за кордоном, куди і з якими документами необхідно звертатися? 

Згідно з чиним законодавством України укладення шлюбів громадян України з іноземцями або особами без громадянства за кордоном можливе лише у відділах реєстрації актів цивільного стану країни перебування. ЗДУ реєструються шлюби виключно між громадянами України. Якщо громадянин України має намір зареєструвати шлюб в державному органі іноземної країни, він можете звернутися до ЗДУ із заявою щодо отримання довідки про неперебування у шлюбі та про відсутність перешкод, передбачених чинним законодавством України для укладання шлюбу.

Які документи мені потрібні для укладення шлюбу на території Республіки Корея?

Для реєстрації шлюбу на території РК місцеві мерії (орган, який здійснює реєстрацію шлюбів) вимагають довідку про відсутність перешкод для укладення шлюбу громадянином України, оформлену Посольством України в РК (про відсутність шлюбу у країні походження).

Для оформлення згаданої довідки необхідно особисто звернутися до консульського відділу Посольства у прийомні години. При собі мати паспорт громадянина України для виїзду за кордон для складення заяви про сімейний стан, підпис на якій засвідчується нотаріально. Така заява може бути оформлена нотаріусом в Україні. 

Після засвідчення підпису на заяві, сама заява перекладається, а переклад нотаріально засвідчується (оформлюється у вигляді т.зв. "аффідавіту").

Строки оформлення: як правило, у день звернення або на наступний день.

Роз'яснення щодо оформлення та переоформлення спадщини за кордоном. 

Відповідно до статті 71 Закону України «Про міжнародне приватне право», cпадкування нерухомого майна регулюється правом держави, на території якої знаходиться це майно, а майна, яке підлягає державній реєстрації в Україні, - правом України. Статтею 1221 Цивільного кодексу України передбачено, що місцем відкриття спадщини є останнє місце проживання спадкодавця. Таким чином, якщо спадкодавець постійно проживав за кордоном, а спадкове майно знаходиться в Україні, то спадкова справа відкривається в ЗДУ за місцем постійного проживання спадкодавця.

Інформація стосовно перетинання особами державного кордону України

У зв’язку з непоодинокими зверненнями відвідувачів консульського відділу Посольства України в РК з проханням підтвердити документально дату виїзду з України повідомляємо, що таку послугу надає Державна прикордонна служба України.

Візова політика України. Де отримати інформацію щодо необхідності оформлення візи в Україну для іноземних громадян? Чи є постійно актуальною з цього питання інформація в розділі «КРАЇНИ» на сайті https://tripadvisor.mfa.gov.ua? 

Відомості щодо режиму в’їзду іноземців в Україну розміщено на порталі МЗС за посиланнями: https://mfa.gov.ua/podorozhnim/vyizd-ta-perebuvannya-inozemciv-vukrayini https://mfa.gov.ua/podorozhnim/vyizd-ta-perebuvannya-inozemciv-vukrayini/rezhim-vyizdu-inozemciv-do-ukrayini-za-derzhavami. Портал https://tripadvisor.mfa.gov.ua/ містить відомості щодо режиму поїздок громадян України до інших держав в умовах карантинних обмежень.

Чи можливо оформити візу в Україну, перебуваючи в Україні? Куди звертатися для вирішення цього питання? 

Ні. Для оформлення візи для в'їзду в Україну документи можна подати: 

- до посольств або консульств України за кордоном. Оформити візу через ЗДУ може кожен іноземець / особа без громадянства з держав з візовим режимом в'їзду в Україну. Документи для оформлення візи необхідно подавати не раніше ніж за 3 місяці до початку запланованої поїздки;  

- у пунктах пропуску через державний кордон України в міжнародних аеропортах «Бориспіль» і «Одеса» у передбачених законодавством України випадках; - через візові центри України за кордоном, що функціонують у взаємодії з ЗДУ. Подати документи для оформлення візи через будь-який з 74 візових центрів мають змогу іноземці та особи без громадянства, що проживають у 47 державах розташування центрів. 

- онлайн – для оформлення української е-Візи. Е-Візи оформлюються виключно іноземцям з 45 визначених держав (з переліком країн можна ознайомитися на вебсторніці МЗС України за посиланням https://mfa.gov.ua/podorozhnim/vyizd-ta-perebuvannya-inozemciv-v-ukrayini/evisa) для разового або дворазового в’їзду та перебування в Україні строком до 30 днів: з діловою метою; з приватною метою; з туристичною метою; з метою лікування; з метою провадження діяльності у сфері культури, науки, освіти, спорту; з метою виконання службових обов’язків іноземним кореспондентам або представникам іноземних ЗМІ.

Яким чином сплачується консульський збір?

Консульський збір сплачується у відділенні південнокорейського банку на підставі отриманих у консульському відділі квитанцій.

Сплата консульського збору готівкою у консульському відділі не допускається.

Тарифи консульського збору, що справляються за вчинення консульських дій за кордоном, встановлені Положенням про консульський збір України.

Чи потрібно заздалегідь призначати зустріч (співбесіду) з консулом?

Консульський прийом Посольства України в Республіці Корея здійснюється з понеділка по п`ятницю (крім святкових та неробочих днів в Україні та Республіці Корея) з 09:30 до 12:30 - прийом документів та з 14:30 до 15:30 - видача документів за попереднім записом через форму онлайн-реєстрації https://korea.mfa.gov.ua/zapis-na-konsulskij-prijom

Чи всі ЗДУ здійснюють запис через систему е-Черга https://online.mfa.gov.ua? 

Так, всі ЗДУ здійснюють консульський прийом заявників засобами електронної черги.

Які правила прийому у ЗДУ для громадян з інвалідністю? 

Консульський прийом в ЗДУ громадян певних категорій (особи з інвалідністю, вагітні, тяжкохворі) відбувається за попереднім записом по телефону або шляхом надсилання відповідного запиту на електронну скриньку установи.

Щодо контактів «гарячих ліній» МЗС для громадян України, які перебувають за кордоном і потребують допомоги: чи є ці телефони наразі безкоштовними? Чи можна контактувати з МЗС за допомогою електронної пошти і з яких питань? 
Департамент консульської служби МЗС України забезпечує функціонування телефонної цілодобової «гарячої» лінії (+38 044 238 16 57) з метою оперативного реагування на випадки потрапляння громадян України у надзвичайні ситуації під час перебування за кордоном та надання безоплатної консульсько-правової допомоги. Відповідно до Закону України про звернення громадян, громадяни України мають право звертатися до МЗС як органу державної влади з питаннями, зауваженнями, скаргами та пропозиціями, що стосуються його статутної діяльності, заявами або клопотаннями щодо реалізації своїх соціально-економічних, політичних та особистих прав і законних інтересів та скаргами про їх порушення. Письмове звернення може бути надіслане з використанням мережі Інтернет, засобів електронного зв’язку (електронне звернення) на адресу, зазначену на вебсторінці Міністерства у розділі Про МЗС/Громадськості/Звернення громадян [email protected]

Інформаційна брошура щодо надання інформаційно-консультативної допомоги громадянам України, які повертаються в Україну за процедурою добровільного повернення, видворення або у порядку реадмісії

Інформаційну брошуру щодо надання інформаційно-консультативної допомоги громадянам України, які повертаються в Україну за процедурою добровільного повернення, видворення або у порядку реадмісії можна завантажити тут: https://mfa.gov.ua/storage/app/sites/1/Docs/protokol/buklet-ua-iom-ua.pdf 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux