• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
Політичні відносини
Опубліковано 17 квітня 2020 року о 11:33

Основні факти

Визнання України: 30 грудня 1991 р.

Встановлення дипломатичних відносин: 10 лютого 1992 р.

Дипломатичні установи: з листопада 1992 року в Києві діє Посольство Республіки Корея (РК).

З жовтня 1997 року в Сеулі розпочало свою діяльність Посольство України.

 

Динаміка візитів вищого керівництва України та Республіки Корея

 

Візити до Республіки Корея 

Візити в Україну

 

Президент

1996 р. – державний візит Президента України 

Грудень 2006 р. – державний візит Президента України

Березень 2012 р. – робочий візит Президента України 

16-18 травня 2023 р. – візит Першої леді України О.Зеленської до РК

 15 липня 2023 р. – візит Президента РК Юн Сок Йоля до України

 

 

Прем’єр-Міністр

Липень 2009 р. – офіційний візит Прем’єр-міністра України 

2005 р. – офіційний візит Прем’єр-міністра РК 

Вересень 2011 р. – офіційний візит Прем’єр-міністра РК 

 

Спікер Парламенту

1995 р. – офіційний візит Голови Верховної Ради України 

2000 р. – офіційний візит Голови Верховної Ради України 

Грудень 2010 р. – офіційний візит Голови Верховної Ради України 

Грудень 2018 р. – офіційний візит Голови Верховної Ради України 

Жовтень 2006 р. – офіційний візит Спікера Національної Асамблеї РК 

Жовтень 2013 р. -  офіційний візит Спікера Національної Асамблеї РК 

 

 

Міністр закордонних справ

 

1995 р. – офіційний візит Міністра закордонних справ України 

2004 р. – офіційний візит Міністра закордонних справ України 

2015 р. – офіційний візит Міністра закордонних справ України 

1992 р. – офіційний візит Міністра закордонних справ РК

 

 
 

 

Політичний діалог

Контакти на вищому рівні

У грудні 1996 року відбувся перший державний візит Президента України до РК. Було підписано Спільну Декларацію про принципи відносин та співробітництва між Україною та РК, Угоду між Урядом України та Урядом РК про взаємне сприяння та захист інвестицій, Меморандум про взаєморозуміння щодо заснування Спільного Комітету з торгівлі між Міністерством зовнішніх економічних зв’язків і торгівлі України та Міністерством торгівлі, промисловості і енергетики РК.

У жовтні 2005 р. відбувся офіційний візит Прем’єр-міністра РК в Україну, який став першим візитом високого рівня в Україну з моменту встановлення дипломатичних відносин в лютому 1992 р. У рамках візиту було підписано міжурядові Угоди про торговельне судноплавство та про грантову допомогу і технічне співробітництво, а також парафовано Угоду про взаємне звільнення від необхідності отримання віз для власників дипломатичних паспортів.

У грудні 2006 р. відбувся державний візит Президента України до РК, за результатами якого було визначено пріоритетні напрямки співробітництва у таких сферах як енергетика, освоєння космічного простору, енергозбереження, транспорт, сільське господарство, суднобудування, авіація, машинобудування, будівництво. Досягнуто домовленості щодо перетворення Спільного комітету з питань торгівлі у Міжурядову комісію з питань торговельно-економічного співробітництва. Прийнято Спільну заяву, підписано міжурядові угоди про співробітництво у сфері оборонної промисловості і матеріально-технічного забезпечення та про співпрацю у галузі використання космічного простору в мирних цілях. Домовлено про необхідність вжиття заходів для вирішення проблеми легалізації етнічних корейців, які проживають в Україні.

У липні 2009 р. відбувся офіційний візит Прем’єр-міністра України до РК, у ході якого відбулися переговори з Президентом та Прем’єр-міністром РК, зустрічі з керівництвом провідних південнокорейських корпорацій та бізнес-асоціацій.

У вересні 2011 р. відбувся офіційний візит Прем’єр-міністра РК в Україну, який був прийнятий Президентом України, провів переговори з Прем’єр-міністром України та зустріч з головою Верховної Ради України. У рамках візиту відбулося детальне обговорення перспективних напрямів розбудови українсько-корейського співробітництва, передусім у галузях торгівлі, промисловості та сільського господарства. Під час візиту також відбувся українсько-корейський бізнес-форум.

У березні 2012 р. Президент України здійснив робочий візит до РК з метою участі у Сеульському Саміті з питань ядерної безпеки. Президент України взяв участь у сесійних засіданнях форуму, провів переговори з Президентом та Прем’єр-міністром РК, а також зустрівся з керівниками південнокорейських компаній «Hyundai Corporation» та «Samsung Electronics». У ході переговорів на найвищому рівні визначено пріоритетні напрямки співробітництва у таких сферах, як енергетика, освоєння космічного простору, транспорт, сільське господарство, суднобудування, авіація, машинобудування, будівництво тощо.

16-18 травня 2023 р. Перша леді України О.Зеленська відвідала Республіку Корея з метою участі у Конференції «Азійське лідерство». Перша леді мала двосторонні зустрічі з Президентом РК Юн Сок Йолем та його дружиною Кім Кон Хі, керівництвом найбільшої корейської благодійної організації «Community Chest of Korea» та Мером Сеула О Се Хуном.

15 липня 2023 р. відбувся офіційний візит Президента Республіки Корея Юн Сок Йоля до України. У рамках візиту відбулася його двостороння зустріч з Президентом України В.Зеленським, а також переговори офіційних делегацій України та Республіки Корея. Президент України висловив подяку Республіці Корея за послідовну підтримку Республікою Корея суверенітету та територіальної цілісності України, надану нашій державі гуманітарну допомогу, зокрема за надання машин для розмінування та захисного спорядження.

Міжпарламентське співробітництво

У 1995 р. та 2000 р. відбулися візити Голови Верховної Ради України (ВРУ) до РК. У квітні 2002 р. Україну відвідав Віце-спікер Національної асамблеї (НА) РК. У жовтні 2006 р. відбувся офіційний візит Спікера НА РК в Україну, в рамках якого відбулася його зустріч з Президентом України.

У грудні 2010 р. відбувся офіційний візит Голови ВРУ до РК. У рамках візиту спікер українського парламенту провів переговори зі Спікером НА РК та Прем’єр-міністром РК, зустрівся з Віце-головою та Генеральним директором компанії «Hyundai Rotem». Голова ВРУ також виступив перед професорсько-викладацьким складом та студентами Університету іноземних досліджень «Ханкук», де його було нагороджено Почесним золотим орденом цього навчального закладу.

У жовтія 2013 р. відбувся офіційний візит Спікера Національної Асамблеї РК в Україну, в ході якого він був прийнятий Президентом України, а також відбулися переговори делегацій на чолі з керівниками парламентів України та РК.

У березні 2015 р. відбувся візит в Україну делегації НА РК парламентської групи дружби «Корея-Україна».

У липні 2016 р. відбувся візит до РК делегації депутатської групи ВРУ з міжпарламентських зв’язків з РК.

У грудні 2018 р. відбувся офіційний візит до Республіки Корея (РК) української парламентської делегації на чолі з Головою Верховної Ради України. Під час візиту відбулися зустрічі делегації зі Спікером Національної Асамблеї РК та Прем’єр-міністром РК, під час яких сторони висловили зацікавленість у розвитку співробітництва з Україною у галузях авіації, космосу, ІСТ та сільському господарстві.

У грудні 2019 р. відбувся візит до РК делегації депутатської групи ВРУ з міжпарламентських зв’язків з РК.

24-27 листопада 2022 р. Сеул з робочим візитом відвідав Перший заступник Голови Верховної Ради України О.Корнієнко, який мав зустрічі з Віце-спікером НА РК Чонг У Теком та керівництвом Групи дружби з Україною.

У період з 2020 по 2023 рр. відбулися чотири візити до Сеула членів депутатської групи ВРУ з міжпарламентських зв’язків з РК.

Контакти на рівні міністрів закордонних справ

Візити в РК
У червні 2004 р. в РК з офіційним візитом перебував Міністр закордонних справ України. В рамках візиту відбулися його зустрічі з Президентом РК, Міністром закордонних справ і торгівлі РК. Сторони домовилися щодо необхідності налагодження регулярного політичного діалогу на високому рівні. Корейська сторона підтвердила свої наміри збільшувати обсяги технічної допомоги Україні, що надається через Корейське агентство міжнародного співробітництва. Підписано міжурядову Угоду про культурне співробітництво.

У вересні 2015 р. відбувся офіційний візит Міністра закордонних справ України до РК, який зустрівся зі своїм корейським колегою, Віце-спікером НАРК та Віце-президентом компанії «Samsung Electronics». 

У травні 2019 р. відбулися українсько-корейські політичні консультації на рівні заступників керівників зовнішньополітичних відомств двох країн. Під час консультацій обговорювався широкий спектр питань, зокрема, обмін візитами найвищого рівня, проведення засідань двосторонніх міжурядових органів, консульські питання тощо.

 

Чинні двосторонні органи високого рівня

1. Міжурядова українсько-корейська комісія з питань торговельно-економічного співробітництва

2. Спільний українсько-корейський комітет з науково-технічного співробітництва

3. Спільна українсько-корейська комісія зі співробітництва у сфері оборонної промисловості та матеріально-технічного забезпечення

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux