Зовнішній борг: 469,32 млрд дол. США (вересень 2023 р.).
Міжнародні резерви: 421,8 млрд дол. США (січень 2024 р.).
Основні галузі промисловості: виробництво електроніки та засобів телекомунікації, автомобіле- та суднобудування, хімічна та металургійна промисловість.
Сільське господарство: рис, ячмінь, овочі, фрукти, продукти тваринництва та птахівництва.
Грошова одиниця: корейська вона, KRW (1 дол. США = 1386 вон).
Показники зовнішньої торгівлі:
Товарообіг: за 2023 р. – 1,27 трлн дол. США (-9,29%). За 2022 р. – 1,4 трлн (+12,4%);
Експорт: 632,22 млрд дол. США у 2023 р. (-7,51%). У структурі експорту переважали: електричні машини, обладнання та їх частини; засоби наземного транспорту, крім залізничного або трамвайного рухомого складу, їх частини та обладнання; реактори ядерні, котли, машини, обладнання i механічні пристрої, їх частини; палива мінеральні; нафта i продукти її перегонки; бітумінозні речовини; воски мінеральні; пластмаси, полімерні матеріали та вироби з них.
Імпорт: 642,57 млрд дол. США у 2023 р. (-12,1%). У структурі імпорту переважали: палива мінеральні; нафта i продукти її перегонки; бітумінозні речовини; воски мінеральні; електричні машини, обладнання та їх частини; реактори ядерні, котли, машини, обладнання i механічні пристрої, їх частини; засоби наземного транспорту, крім залізничного або трамвайного рухомого складу, їх частини та обладнання; прилади та апарати оптичні, фотографічні, кінематографічні, контрольні, вимірювальні, прецизійні; медичні або хірургічні; їх частини та приладдя.
Дефіцит зовнішньої торгівлі РК за 2023 р. становив 10,35 млрд дол. США.
Ключові торговельні партнери (за 2023 р.):
- за експортом: КНР 124,8 млрд дол. США, США 115,7 млрд дол. США, В’єтнам 54,5 млрд дол. США, Японія 29,0 млрд дол. США; Гонконг 25,2 млрд дол. США, Тайвань 20,2 млрд дол. США, Сінгапур 18,8 млрд дол. США, Індія 17,95 млрд дол. США, Австралія 17,79 млрд дол. США, Мексика 12,22 млрд дол. США, Німеччина 10,32 млрд дол. США.
- за імпортом: КНР 142,9 млрд дол. США, США 71,3 млрд дол. США, Японія 47,7 млрд дол. США, Австралія 32,8 млрд дол. США, Саудівська Аравія 32,8 млрд дол. США, В’єтнам 25,9 млрд дол. США, Тайвань 24,4 млрд дол. США, Німеччина 23,6 млрд дол. США, ОАЕ 16,4 млрд дол. США, Малайзія 15,2 млрд дол. США, Катар 14,9 млрд дол. США.
Республіка Корея належить до провідних торговельних партнерів України в Азії.
Показники двосторонньої торгівлі товарами (млн. дол. США)
Період
Експорт
Імпорт
Товарообіг
% змін
2019
375,9
455,9
831,8
+8,9%
2020
351,5
497,4
848,9
+2,07%
2021
299,9
694,5
994,4
+17,13%
2022
237,2
524,3
761,5
-23,40%
2023
98,9
660,5
759,4
-0,28%
За 2023 р. обсяг двосторонньої торгівлі склав 759,4 млн дол. США та зменшився в порівнянні з 2022 р. на 0,28%. Експорт з України до Республіки Корея склав 98,9 млн дол. США та зменшився на 58,3%, імпорт корейських товарів в Україну склав 660,5 млн дол. США та збільшився на 26,0%. Негативне сальдо за цей період склало 561,5 млн дол. США.
У 2023 р. основними статтями експорту до Республіки Корея були такі: зернові культури; котли, машини; продукти неорганічної хімії. Основними статтями імпорту в Україну були: засоби наземного транспорту крім залізничного; котли, машини; електричні машини.
Іноземним компаніям і бізнесменам, які не проживають постійно у Республіці Корея, пропонується 3 способи реєстрації компаній в країні:
Іноземна компанія-інвестор. Діяльність регулюється місцевим законодавством на рівних правах з корейськими компаніями. Вимагає інвестування в економіку країни принаймні 100 млн вон (приблизно 90 тис. дол США). Згідно з Актом сприяння іноземним інвестиціям, ухваленим у 1998 р., іноземним інвесторам пропонуються заохочення у вигляді податкових пільг, грошових виплат тощо.
Довідково: іноземні компанії-інвестори можуть бути зареєстровані у вигляді приватної акціонерної компанії, акціонерного товариства, компанії повного товариства, компанії з обмеженою відповідальністю, партнерства з обмеженою відповідальністю або компанії з обмеженим колом партнерів.
Філіал / відділення компанії. На відміну від іноземної компанії-інвестора, розглядається як іноземна компанія. Хоча діяльність представництва так само регулюється корейським законодавством на рівних правах з місцевими компаніями, представництва не користуються пільгами, передбаченими для іноземних компаній – інвесторів.
Офіс зв’язку. Має такий самий статус, як філіал іноземної компанії, але, на відміну від нього, може займатися лише неприбутковою діяльністю – ринковими дослідженнями, рекламою розробок тощо на користь іноземної компанії.
Вимоги до реєстрації іноземних компаній в Республіці Корея:
усі іноземні компанії мають бути зареєстровані;
у разі відкриття декількох компаній, кожна має бути зареєстрована окремо;
заявка на реєстрацію має бути подана протягом 20 днів з дати початку діяльності компанії в країні до відділення національної податкової служби, що має юрисдикцію за місцем розташування компанії. Процес реєстрації може бути розпочатий до дати відкриття компанії, але заявка має бути подана персонально;
у разі спільного власництва бізнесу реєстрація здійснюється від імені одного з власників.
Документи, необхідні для реєстрації компанії в Республіці Корея:
Окремі особи:
один екземпляр Анкети заявки на реєстрацію бізнеса в РК;
копія орендної угоди (у разі оренди приміщення);
копія дозволу/реєстрації;
партнерська угода (у разі кооперативного бізнесу).
Комерційні підприємства:
одна копія Заявки на включення до реєстру компаній в Кореї та Анкети заявки на реєстрацію бізнеса;
одна копія Корпоративної реєстрації в РК;
копія орендної угоди (у разі оренди приміщення);
копія Списку акціонерів або інвесторів;
одна копія Сертифікату про схвалення реєстрації бізнесу в РК з печаткою;
одна копія Списку внесків у натуральній формі (у разі актуальності).
Отримання сертифікату
Сертифікат реєстрації компанії видається через 3 дні після подання заявки, проведення відповідних консультацій та перевірки наданих документів. У разі наявності сумнівів щодо прихованого імені або власництва кредитних карток національною податковою службою здійснюються заходи щодо перевірки наданої інформації.
Питання імпортних податків відносяться до компетенції Корейської митної служби (КМС). Імпортери можуть подати митну декларацію онлайн через систему електронного декларування КМС ('UNI-PASS'), яка введена в дію у 2005 році.
Більш детальну інформацію можна знайти за посиланням:
Для проходження митних процедур в РК потрібні такі документи:
декларація імпорту;
комерційний рахунок-фактура: оригінальний рахунок і дві копії мають бути подані разом з перевізними документами та містити загальну вартість, вартість однієї одиниці товару, кількість, маркування, опис товару та інформацію про відправника / отримувача;
сертифікат походження (у двох екземплярах) для певних видів товарів. Експортерам доцільно обговорити особливості вимог до документації з партнерами – імпортерами;
пакувальний список;
накладна;
інспекційний сертифікат;
морське страхування.
Особливі імпортні процедури
Урядом Республіки Корея впроваджено окремі вимоги щодо імпорту певних видів продукції (реєстрація, стандартизація, безпека, тестування) з метою забезпечення захисту здоров’я населення, санітарних норм, національної безпеки та збереження довкілля. Загалом медичні товари, такі як фармацевтичні препарати та ліки, потребують додаткового тестування та сертифікації відповідними організаціями перед проходженням митних процедур. Експортери медичного обладнання та фармацевтичних препаратів повинні зареєструвати свою продукцію у Міністерстві безпеки продовольства та ліків (МБПЛ) Республіки Корея.
Імпорт продовольчої продукції загалом повинен пройти процедуру оформлення у низці агентств, зокрема Корейській митній службі (КМС), МБПЛ, Національному карантинному бюро та Карантинному агентстві тварин і рослин.
Митні збори
Митний поріг (з якого починають застосовуватися мита) складає 150 тис. вон (приблизно 132 дол. США).
Середнє мито (за виключенням сільськогосподарської продукції) складає 8%.
Продукція з підвищеним митним оподаткуванням: сільськогосподарські товари, морепродукти, напої (вина, алкоголь тощо), тютюн, текстиль та одяг.
Преференційні тарифи: імпорт з країн, з якими РК має угоди про вільну торгівлю (США, ЄС, Сінгапур, Чилі та ін.)
Метод оплати мита: готівка, банківське переведення, оплата через пошту чи онлайн-банкінг. Система Корейської митної служби UNI-PASS є на 100% електронною системою оформлення, яка пропонує послуги за принципом «one stop», включаючи оплату митних зборів.
Податки на імпорт (не включаючи споживчого податку):
Республіка Корея має єдиний податок на додану вартість (VAT) у розмірі 10% на імпортні товари та товари місцевого виробництва. Спеціальний акцизний податок у розмірі 10-20% стягується з імпорту окремих предметів розкоші та товарів тривалого споживання. Мита та податки мають бути сплачені корейській національній валюті протягом 15 днів з дати митного оформлення.
Алкогольні мита залежать від виду продукції (30% на алкогольні напої на фруктовій основі, 72% на спиртні напої). З 1 січня 2020 р. Уряд РК запровадив податок на алкогольні напої на основі обсягу щодо пива. Зокрема, пиво будь-якої марки оподатковуватиметься з розрахунку 830,3 вон (72 центи США) на літр.
Сертифікація продукції в Республіці Корея
До 2009 року в Республіці Корея існувало 13 різних систем сертифікації, що застосовувалися різними урядовими організаціями. Починаючи з 2009 р. в країні впроваджено знак «KC Mark», що замінив собою попередні 140 маркувань.
«KC Mark» та відповідний Сертифікат КС є відповідником Європейському сертифікату СЕ і застосовується до 730 різноманітних видів продукції, таких як автомобільні деталі, машинне обладнання, електроніка тощо. Цей сертифікат є підтвердженням, що продукція відповідає корейським стандартам безпеки («K Standard»). Вимоги K Standard багато в чому збігаються з відповідними стандартами IEC (Standard of International Electrotechnical Commission).
Органом, що відповідає за видачу сертифікатів КС у Республіці Корея, є Корейське агентство з технологій та стандартів (KATS), підпорядковане Міністерству торгівлі, промисловості та енергетики РК. КАТС встановлює регуляторні рамки для виходу на корейський ринок різних споживчих товарів з метою забезпечення безпеки споживачів. Агентство відповідає також за розробку стандартів та міжнародну співпрацю у сфері стандартизації.
Сертифікація КС регулюється в РК Актом щодо управління якістю та контролю безпеки промислових товарів та Актом з безпеки електроприладів.
Основними органами, що мають дозвіл на здійснення випробувань продукції, інспектування заводів-виробників та видачу сертифікатів, є Корейський інститут випробувань та досліджень (KTR), Корейська випробувальна лабораторія (KTL) та Корейська випробувальна сертифікація (KTC).
Порядок здійснення державних закупівель в Республіці Корея регулюється Службою державних закупівель (Public Procurement Service).
Всі державні закупівлі органами центральної і місцевої влади, а також державними підприємствами РК здійснюються через інтегровану електронну систему KONEPS:
Іноземним компаніям для участі в тендерах необхідно пройти процедуру реєстрації. З детальними умовами реєстрації та участі можна ознайомитися за посиланням: https://www.pps.go.kr/eng/index.do#none
Назва асоціації
Сфера діяльності
Korea Petrochemical Industry Association (KPIA)
нафтохімія
The Construction Association of Korea (CAK)
будівництво
Korea Feed Ingredients Association
продукти харчування
Korea Biotechnology Industry Organization(KoreaBIO)
біотехнології
Korea Software Industry Association (KOSA)
ІТ
Korea Medical Devices Industry Association(KMDIA)
медицина
Federation of Middle Market Enterprises of Korea
бізнес
Korea Enterprise Federation
підприємства
Korea Federation of Small and Medium Business
бізнес
KITA (Korea International Trade Association)
торгівля
KOTRA (Korea Trade-Investment Promotion Agency)
торгівля
KOIMA (Korea Importers Association)
імпорт
KEA (Korea Electronics Association)
електроніка
KOITA (Korea Industrial Technology Association)
технології
KCCI (Korea Chamber of commerce and Industry)
торгівля
International Contractors Association of Korea (ICAK)
будівництво
FKI (The Federation of Korean Industries)
промисловість
Korea Pharmaceutical and Bio-Pharma Manufacturers Association (KPBMA)
медицина
Eurasia Business Association
торгівля
Korea Corn Processing Industry Association (KOCPIA)
кукурудза
Korea Feed Association (KFA)
сільське господарство
Korea Financial Investment Association (KOFIA)
фінанси
Korea Agricultural Machinery Industry Cooperative (KAMICO)
машинобудування (с/г)
Korea Semiconductor Industry Association (KSIA)
виробники напівпровідників
7) Корисні посилання - оновити
Міністерство торгівлі, промисловості та енергетики РК
Дипломатична підтримка вітчизняних експортерів є одним з важливих напрямів роботи МЗС, яка спрямована на розширення географії ринків збуту та забезпечення галузевої диверсифікації вітчизняного експорту.
У контексті забезпечення реалізації національних пріоритетів, сприяння виходу українських експортерів на зовнішні ринки в Україні діє міжнародна платформа NAZOVNI.
Міжнародна платформа NAZOVNI пропонує українським експортерам:
дипломатичне сприяння у просуванні продукцїі за кордоном;
пошук партнерів;
розповсюдження інформації про продукцію українських виробників за кордоном;
сприяння в організації та участі у виставкових заходах, форумах та рітейл-кампаніях за кордоном;
У зв’язку з тимчасовою окупацією окремих районів Донецької, Запорізької, Луганської та Херсонської областей Європейським Союзом запроваджені санкції щодо заборони ведення торгових, платіжних та інших зовнішньоекономічних операцій на тимчасово окупованих територіях України. Водночас, окремими кредитно-банківськими установами в ЄС здійснювалися блокування розрахунків між українськими компаніями, які знаходяться на підконтрольній Україні території згаданих вище областей.
Головною причиною блокування платежів між вітчизняними суб’єктами господарювання та їхніми контрагентами стали труднощі, які виникли в ЄС у зв’язку з визначенням територій, які є тимчасово окупованими та/або які залишаються підконтрольними Україні.
У разі можливого виникнення аналогічних проблем для українського бізнесу в кредитно-банківських установах інших країн, рекомендуємо активно використовувати зазначений вище документ у якості довідкової та роз’яснювальної інформації, а також перелік тимчасово окупованих територій, розміщений на веб-сторінці Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але ви можете вільно користуватися ним.