Договірно-правова база культурно-гуманітарного співробітництва складається на даний час із двох міжурядових угод: Угоди між Урядом України та Урядом Республіки Корея про співробітництво в галузі туризму (підписана 25.09.2001), Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Республіки Корея про культурне співробітництво (підписана 07.06.2004). Співробітництво в галузі освіти на міжвідомчому рівні забезпечують Домовленість між Міністерством освіти України та Міністерством освіти Республіки Корея про співробітництво в галузі освіти (13.06.2000) та Меморандум про взаєморозуміння між Міністерством освіти і науки України та Міністерством освіти Республіки Корея про співробітництво в галузі освіти (17.03.2017). Крім цього існує 19 інших документів про співпрацю у галузі, укладених між українськими та корейськими вищими навчальними закладами.
Від початку встановлення дипломатичних відносин між країнами спостерігалося стале зростання співробітництва у згаданій сфері.
Впродовж останніх років Україна була добре представлена в країні перебування за різноманітними мистецькими напрямами.
Проєктами, якими опікувалося Посольство в рамках плану заходів з культурної дипломатії (2021-2024 рр), зокрема були:
- виставка українських ілюстраторів «Ukrainian illustration garden» (жовтень 2020 р. - березень 2021 р.) у Національній бібліотеці дітей та юнацтва (м. Сеул), кураторами якої був клуб ілюстраторів Pictoric.
- спеціальна виставка на відзначення 30-річчя встановлення дипломатичних відносин між Україною і Республікою Корея «Пізнання України через гроші: від Київської Русі до Євромайдану» (2022 р.) у Музеї грошей Банку Кореї (м. Сеул);
- відкриття у Сеульській муніципальній бібліотеці першої в Кореї "Української книжкової полички", реалізованої під патронатом Першої Леді України О.Зеленської (2022 р.). Друга «Українська книжкова поличка» реалізована у бібліотеці "Бедарі" м. Пхьонтек (2023 р.);
- майстер-класи і виставка витинанок «Мереживо пам’яті» Д.Альошкіної, присвячена темі Голодомору-геноциду 1932-1933 рр. в Україні (2022 р.);
- Фестиваль українського кіно (2022 р.) у рамках Всесвітнього благодійного кіномарафону «CinemaAidUkraine» у Корейському кіноархіві (м. Сеул);
- майстер-класи із виготовлення мотанок і дідухів (2023 р.), декорування великодніх яєць, нанесення малюнку акриловими фломастерами на тканеву основу "Українська символіка у сучасному прикладному використанні" (2024 р.);
- фотовиставка "The Year of Resilience", присвячена 1 року повномасштабного вторгнення росії в Україну;
- виставка “Yongsan International Peace Art Exhibition. Ukraine’s resilience”, на якій були представлені роботи іноземних митців із побажанням миру в Україні, а також малюнки українських дітей та художниці М.Чорножукової (2023 р.)
- організація Українського павільйону на 14-му Бієналє у м. Кванджу (2023 р.);
- захід до роковин Голодомору-геноциду 1932-1933 рр. в Україні для студентів факультету українознавства Університету іноземних мов Ханкук, в рамках якого проведено тематичну лекцію, презентовано документальну стрічку та виставку плакатів, передано добірку української літератури;
- показ документальної стрічки і фотовиставки в рамках проєкту "Культура vs війна" до других роковин початку повномасштабного вторгнення (2024 р.);
- прем’єрний показ історичної стрічки «Довбуш» режисера О. Саніна (2024 р.);
- художня виставка «Діти, які малюють надію» у колишній резиденції Президента РК комплексі Чонгваде, в рамках якої було представлено понад 250 робіт із чотирьох дитячих мистецьких проєктів України – “Art Armor Kids”, “Mom, I see war”, “For God I create the best”, “Future for Ukraine”. Проєкт реалізовано з ініціативи Першої Леді України пані О.Зеленської та Першої Леді Кореї пані Кім Кон Хі;
- виставка «50 винаходів, які Україна подарувала світу» у м. Пхьонтек (2024 р.);
- презентація програми з чотирьох українських фільмів на "Seoul Larkspur International Film Festival 2024”. Фестиваль відкрила оскароносна стрічка «20 днів у Маріуполі» М.Чернова. У програму відкриття було включено відео виступ звільненого з російського полону українського музиканта Ю.Меркотана, а його дружина А. Меркотан представила арт-проєкт “Bring the Band Home”, покликаний привернути увагу до незаконного утримання українських музикантів росією. У виконанні Великого Сеульського філармонічного оркестру пролунав музичний твір “Broken Melody”. В рамках фестивалю також відбулися покази стрічок «Маріуполь: Невтрачена надія» (реж. М. Литвинов), «Дім зі скалок» (реж. Сімон Леренг Вільмонт), «Довбуш» (реж. О. Санін);
- показ колекції української дизайнерки О.Полонець у рамках найвідомішого конкурсу дизайнерів і моделей традиційного корейського одягу «Grand Final Korea Hanbok Model Contest 2024», а також презентація про техніки і традиції української вишивки для представників корейської модної індустрії, відомих дизайнерів, байєрів, журналістів, української громади Кореї;
Україна також була представлена національним стендом на «Public Diplomacy Week» (2021 р., 2023 р.), «European Day Festival» (2022 р.), «Seoul International Book Fair 2022», «Global Youth Diversity Festival» (2021, 2022, 2023 рр.), «Itaewon Global Village Festival 2022», Міжнародній виставці дитячого мистецтва м. Пхьонтек (2022, 2023, 2024 рр.), «2024 Children’s Day Cultural Festival» у Військовому Меморіалі Кореї, Сеульському фестивалі дружби.
У жовтні 2021 р. у м. Гам’янг відбувся «День України» у рамках виставки «2021 Hamyang Wild Ginseng Anti-Aging Expo». У вересні 2023 р. проведено Дні української культури у м.Пхьонтек.
У червні 2024 р. на телеканалі “SBS” відбувся показ документальної стрічки «Спеціальний репортаж. 2 роки війни», підготовлений продюсеркою Кім Йонг-Мі та командою “Docu&News Korea”, які є єдиними журналістами з Південної Кореї, які отримати дозвіл працювати в Україні тривалий час під час війни та документувати наслідки злочинної агресії росії проти України.
На конкурсі книжкових ілюстрацій Nami Concours 2019 українські ілюстратори отримали призи у двох номінаціях. Загалом до короткого списку увійшло 4 особи від України. Конкурс є важливою подією в РК у сфері пропагування культури читання серед дітей та співпрацює з таким відомим подіями як бієнале ілюстрацій в Братиславі та премія імені Ганса Крістіана Андерсена. На Nami Concours 2021 книга «Куди і звідки» (ілюстратор Р. Романишин) отримала нагороду Green Island. До короткого списку увійшли два ілюстратори від України.
На керамічній бієнале Korea International Ceramic Biennale (2019, 2021) були представлені роботи українських керамістів.
З 2022 року в РК відбулися гастролі Академічного симфонічного оркестру Чернівецької обласної філармонії ім. Дмитра Гнатюка, Камерного оркестру Івано-Франківської філармонії, Камерного філармонічного оркестру з України (виконавці з Івано-Франківської, Чернівецької, Львівської та Запорізької філармоній), а також виступи Українського жіночого хору «Вогник» та гурту “Balaklava Blues”.
Між навчальними закладами України та РК на постійній основі відбуваються студентські обміни, в рамках різних освітніх програм для студентів з України виділяються стипендії на навчання у Кореї.
Серед найбільш відомих закладів вищої освіти РК, з якими українські ЗВО мають домовленості про співпрацю є: Сеульський національний університет, Університет іноземних мов Ханкук, Технічний університет Ханян, Корейський університет, Національний університет «Чунгнам», KDI School та інші.
Важливим елементом двостороннього співробітництва у сфері освіти є функціонування в одному з провідних ЗВО Республіки Корея – Університеті іноземних мов Ханкук – єдиного в країні факультету українознавства , де близько 60 корейських студентів вивчають українську мову, історію та культуру. Студенти мають можливість проходити мовне стажування в Київському національному університеті ім. Шевченка.
У жовтні 2016 р. за сприяння Посольства було організовано робочий візит до РК Міністра освіти і науки (МОН) України Л. Гриневич, у рамках якого вона взяла участь у міжнародному форумі «2016 Global ICT Leadership Forum» (10-13.10.2016, м. Сеул), провела зустрічі з Віце-прем’єр-міністром, Міністром освіти РК, керівником Парламентської асоціації дружби «Корея-Україна» Національної Асамблеї РК, заступником Міністра науки, ІКТ та планування майбутнього РК, Президентом Національного агентства РК з питань інформаційного суспільства, Президентом Корейського інституту розвитку освіти, Президентом університету Ханянг, відвідала Центр креативної економіки та інновацій провінції Кьонгі, Центр використання смарт-технологій у навчанні та Цифровий університет Ханянг.
16-18 березня 2017 року відбувся візит до України заступника Міністра освіти Республіки Корея Бек Сонг-Гина. Під час візиту було відкрито Корейський освітній центр в Києві та підписано нову редакцію Меморандуму про взаєморозуміння між МОН України та МО РК щодо співпраці в галузі освіти, якою було розширено перелік напрямків співробітництва між сторонами, зокрема в частині роботи згаданого освітнього центру.
У вересні 2018 та 2019 років Корейський освітній центр організував відвідання РК делегацією українських освітян, зокрема – представників навчальних закладів, де вивчається корейська мова. Метою візиту було налагодження контактів з корейськими колегами та пошук нових форматів співпраці.
У 2024 р. Уряд РК збільшив кількість стипендій «Global Korea Scholarship» українським студентам у поточному році з 2 до 50 для навчання у південнорейських університетах на бакалавраті та магістратурі, а також запустив нову програму «Korea Language Training Program» (квота 100 осіб) для вивчення корейської мови в одному з університетів РК ( Keimyung University, Dong-A University, Chonnam National University, Chungnam National University) протягом одного року.