• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
Культурно-гуманітарне співробітництво між Україною та Республікою Корея
Опубліковано 10 травня 2020 року о 10:49

Договірно-правова база культурно-гуманітарного співробітництва складається на даний час із двох міжурядових угод: Угоди між Урядом України та Урядом Республіки Корея про співробітництво в галузі туризму (підписана 25.09.2001), Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Республіки Корея про культурне співробітництво (підписана 07.06.2004). Співробітництво в галузі освіти на міжвідомчому рівні забезпечують Домовленість між Міністерством освіти України та Міністерством освіти Республіки Корея про співробітництво в галузі освіти (13.06.2000) та Меморандум про взаєморозуміння між Міністерством освіти і науки України та Міністерством освіти Республіки Корея про співробітництво в галузі освіти (17.03.2017). Крім цього існує 19 інших документів про співпрацю у галузі, укладених між українськими та корейськими вищими навчальними закладами.

Від початку встановлення дипломатичних відносин між країнами спостерігалося стале зростання співробітництва у згаданій сфері. Перше в історії двосторонніх взаємин відзначення Днів культури України в Республіці Корея відбулося 6-8 листопада 2012 р.

Впродовж останніх років Україна була добре представлена в країні перебування за різноманітними мистецькими напрямами.

З 2012 року відбулися гастролі Хмельницького академічного обласного симфонічного оркестру, Севастопольського муніципального симфонічного оркестру, Симфонічного оркестру Донецької державної філармонії ім. С. Прокоф’єва, Cимфонічного оркестру Чернівецької філармонії, Академічного оркестру Чернівецька обласна філармонія ім. Д. Гнатюка, Камерного оркестру Івано-Франківської філармонії, Українського жіночого хору «Вогник», гурту “Balaklava Blues”.

На щорічному музикальному конкурсі Seoul International Music Competition українці брали участь як у конкурсній програмі, так і в журі. У свою чергу корейські виконавці брали участь у Міжнародному конкурсі молодих піаністів пам’яті Володимира Горовиця, де отримали перше місце у старшій групі та золоту медаль у 2017 році (Кім Джун-Хі) та 2010 році (Кім Ко-Вун).

Українських танцівників регулярно запрошують до участі в балетному конкурсі Korea International Ballet Competition (проводиться понад 10 років). У 2017 році до складу журі від України входив художній керівник Київського державного хореографічного училища, народний артист України Нобухіро Терада, а третє місце на конкурсі отримала українська балерина. В 2019 році перше місце отримав прем’єр Національної опери України С. Ольшанський.

У березні 2017 року українська Паралімпійська збірна на етапі Кубку світу з лижних перегонів та біатлону в Пхьончхані отримала 34 медалі (9 золотих, 11 срібних та 14 бронзових). На зимовій Олімпіаді 2018 року в фрістайл-акробатиці переміг О. Абраменко (золото), 22 медалі (відповідно 7–7–8) отримали українські атлети на Паралімпійських іграх.

У червні 2016 року відбувся перший показ фільмів О. ‎Довженка в РК, організований Cinematheque Seoul Art Cinema. Гостем показу з України став кінокритик С. Тримбач. У 2019 році спільно з Посольством та Довженко Центром згадана агенція провела перший ретроспективний показ фільмів Кіри Муратової. Для лекцій в рамках показів Сеул відвідав Гендиректор Довженко Центру І. Козленко.

На міжнародному фестивалі музичних фільмів (Jecheon International Music and Film festival) регулярно представлені українські фільми (2015 рік – два українські фільми, 2017 – чотири). На Тижні світового кіно (World Cinema Week), організованій Корейським кіноархівом, у 2016 році Україна була представлена творами Ю. Іллєнка «Легенда про княгиню Ольгу» та «Криниця для спраглих» та у 2017 р. – документальною стрічкою «Лобановський назавжди» (режисер А. Азаров).

2018 рік показав велику заінтересованість новими українськими кіно- та анімаційними роботами: азійська прем’єра стрічки С. Лозниці «Донбас» відбулася на Busan International Film Festival, «Викрадена принцеса» була у конкурсній програмі Seoul International Cartoon and Animation Festival. Азійськими прем’єрами 2019 року були фільми «Мої думки тихі» (А. Лукіч, Gangneung International Film Festival) та «Сторонній» (Д. Томашпольський, Seoul International Film Festival).

У 2019 році на Міжнародному кінофестивалі «Молодість» приз за найкращий повнометражний фільм отримав фільм корейської режисерки Кім Бо-Ра «Колібрі» («House of Hummingbird», 2018).

У листопаді 2016 р. для корейських студентів кафедри українознавства в Університеті іноземних мов Ханкук, який є важливим у регіоні осередком вивчення української культури та поширення знань про Україну, відбулися тематичний семінар, присвячений подіям Голодомору 1932-33 рр., та фотовиставка з нагоди відзначення Дня Гідності та Свободи України. У 2017 році в приміщенні Національної Асамблеї (парламент) РК Посольством була проведена виставка про Голодомор 1932-1933 рр. Виставка проходила за сприяння керівника парламентської групи дружби з Україною пана Чо Джонг-Шіка.

У рамках відзначення 25-ї річниці встановлення дипломатичних відносин між Україною та Республікою Корея у квітні 2017 року в галереї Korea Foundation відбулася виставка «Life of Deportation and Settlement: Koryo-saram, Samosely and Abandoned Places in Ukraine», яка була спільним проєктом робіт корейського фотографа Jung Sung-tae та Krolikowski Art (Україна).

Проєктами, якими опікувалося Посольство в рамках плану заходів з культурної дипломатії (2017-2023 рр), зокрема були:

організація виставки витинанок української художниці Д. Альошкіної в NaMu modern and contemporary art gallery у рамках святкування 26-ї річниці незалежності України. Паралельно з виставкою майстриня взяла участь у великому ярмарку Seoul Friendship Fair та провела майстер-клас в мультикультурній школі (All Love School, м. Сеул) в рамках програми «День України»;

програма «Музика спорту» (колектив «Two violins», І. Бондаренко, О. Жукова). Проєкт було реалізовано протягом лютого 2018 року під час проведення в РК Зимових Олімпійських Ігор. Виступами музикантів було охоплено місцеві громади провінції Канвон (місце проведення Олімпіади), глядачів ігор, українську олімпійську збірну, представників бізнесу, політиків, дипкорпус, студентів міжнародної школи Eton House Prep в м. Сеул, місцеву громаду українців;

до 75 річниці депортації кримських татар та 5-ї річниці російської агресії Посольством було організовано покази фільмів, відповідно, «Чужа молитва» (у співпраці з Університетом Ханкук) та «Кіборги» (спільно з Korea Foundation).

виставка українських та корейських фотохудожників «KREAtive Perspectives» (липень-серпень 2020 року), спільний проєкт Odesa Photo Days Festival та Korea-Ukraine Contemporary Art Exhibition (KUCA). Фотохудожник Jung Sung-tae, яким раніше вже було реалізовано ряд спільних корейсько-українських проєктів, був куратором виставки. Захід Посольство організувало разом з Korea Foundation за спонсорської підтримки компанії Meridien DNI;

виставка українських ілюстраторів «Ukrainian illustration garden» (жовтень 2020 - березень 2021 рр.) в Національній бібліотеці дітей та юнацтва, м. Сеул. Виставка складається з трьох частин. Перша частина присвячена видатним постатям української історії. Друга – цікавим фактам з життя українців та знайомить з природним та культурним різноманіттям країни. Третя частина представляє проілюстровані учасниками виставки книги. 19 художників, які взяли участь у виставці, поєднали в своїх роботах українську школу 20-го століття, елементи народного мистецтва і сучасний книжковий малюнок. Кураторами виставки став клуб ілюстраторів Pictoric (Україна).

у Музеї грошей Банку Кореї (м. Сеул) на відзначення 30-річчя встановлення дипломатичних відносин між Україною і Республікою Корея проведено спеціальну виставку «Пізнання України через гроші: від Київської Русі до Євромайдану» (2022 р.); у Сеульській муніципальній бібліотеці відкрито першу в Кореї «Українську книжкову поличку», реалізовану під патронатом Першої Леді України О.Зеленської (2022 р.), другу «Українську книжкову поличку» реалізовано в бібліотеці "Бедарі" м. Пхьонтек (2023 р.); майстер-класи і виставку витинанок «Мереживо пам’яті» Д.Альошкіної, присвячену темі Голодомору-геноциду 1932-1933 рр. в Україні (2022 р.); майстер-класи із виготовлення мотанок і дідухів (2023 р.); в рамках Всесвітнього благодійного кіномарафону «CinemaAidUkraine» у Корейському кіноархіві в Кореї вперше проведено фестиваль українського кіно (2022 р.); організовано Український павільйон на 14-му Бієналє у м. Кванджу (2023 р.); організовано фотовиставку "The Year of Resilience", присвячену 1 року повномасштабного вторгнення росії в Україну; виставку“Yongsan International Peace Art Exhibition. Ukraine’s resilience”, на якій були представлені роботи іноземних митців з побажанням миру в Україні, а також малюнки українських дітей та художниці М. Чорножукової (2023 р.)

Україна також була представлена національним стендом на «Public Diplomacy Week» (2021 р., 2023 р.), «European Day Festival» (2022 р.), «Seoul International Book Fair 2022», «Global Youth Diversity Festival» (2021, 2022, 2023 рр.), «Itaewon Global Village Festival 2022», Міжнародній виставці дитячого мистецтва м. Пхьонтек (2022, 2023 рр.).

У жовтні 2021 р. у м. Гам’янг відбувся «День України» у рамках виставки «2021 Hamyang Wild Ginseng Anti-Aging Expo». У вересні 2023 р. проведено Дні української культури у м.Пхьонтек. 

На конкурсі книжкових ілюстрацій Nami Concours 2019 українські ілюстратори отримали призи у двох номінаціях. Загалом до короткого списку увійшло 4 особи від України. Конкурс є важливою подією в РК в сфері пропагування культури читання серед дітей та співпрацює з таким відомим подіями як бієнале ілюстрацій в Братиславі та премія імені Ганса Крістіана Андерсена. На Nami Concours 2021 книга «Куди і звідки» (ілюстратор Р. Романишин) отримала нагороду Green Island. До короткого списку увійшли два ілюстратори від України.

На керамічній бієнале Korea International Ceramic Biennale (2019, 2021) були представлені роботи українських керамістів.

Між навчальними закладами України та РК на постійній основі відбуваються студентські обміни, в рамках різних освітніх програм для студентів з України виділяються стипендії на навчання у Кореї. 

Серед найбільш відомих закладів вищої освіти РК, з якими українські ЗВО мають домовленості про співпрацю є: Сеульський національний університет, Університет іноземних мов Ханкук, Технічний університет Ханян, Корейський університет, Національний університет «Чунгнам», KDI School та інші.

Важливим елементом двостороннього співробітництва у сфері освіти є функціонування в одному з провідних ЗВО Республіки Корея – Університеті іноземних мов Ханкук – єдиного в країні факультету українознавства, де близько 100 корейських студентів вивчають українську мову, історію та культуру. Студенти мають можливість проходити мовне стажування в Київському національному університеті ім. Шевченка.

У жовтні 2016 р. за сприяння Посольства було організовано робочий візит до РК Міністра освіти і науки (МОН) України Л. Гриневич, у рамках якого вона взяла участь у міжнародному форумі «2016 Global ICT Leadership Forum» (10-13.10.2016, м. Сеул), провела зустрічі з Віце-прем’єр-міністром, Міністром освіти РК, керівником Парламентської асоціації дружби «Корея-Україна» Національної Асамблеї РК, заступником Міністра науки, ІКТ та планування майбутнього РК, Президентом Національного агентства РК з питань інформаційного суспільства, Президентом Корейського інституту розвитку освіти, Президентом університету Ханянг, відвідала Центр креативної економіки та інновацій провінції Кьонгі, Центр використання смарт-технологій у навчанні та Цифровий університет Ханянг.

16-18 березня 2017 року відбувся візит до України заступника Міністра освіти Республіки Корея Бек Сонг-Гина. Під час візиту було відкрито Корейський освітній центр в Києві та підписано нову редакцію Меморандуму про взаєморозуміння між МОН України та МО РК щодо співпраці в галузі освіти, якою було розширено перелік напрямків співробітництва між сторонами, зокрема в частині роботи згаданого освітнього центру.

У вересні 2018 та 2019 років Корейський освітній центр організував відвідання РК делегацією українських освітян, зокрема – представників навчальних закладів, де вивчається корейська мова. Метою візиту було налагодження контактів з корейськими колегами та пошук нових форматів співпраці.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux