В Республіці Корея культурні події тривають протягом цілого року. Міжнародні фестивалі, конкурси, бієнале, виставки, конференції та семінари, мистецькі резиденції від провідних музеїв, дослідницькі програми для митців з-за кордону – кожен може знайти для себе формат культурної співпраці на власний смак.
Наведена нижче інформація не є вичерпною. У якості додаткових джерел пропонуємо звертатися до офіційного сайту Міністерства культури, спорту і туризму РК, агенції Korea Foundation в частині заходів культурної дипломатії, а також відповідних профільних установ, організацій, культурних центрів в залежності від сфери діяльності митців. Також може стати у нагоді багатомовний сайт про Корею http://www.korea.net.
Сеульський міжнародний музичний конкурс (Seoul International Music Competition). Конкурс був заснований одним з провідних інформаційних видань «Donga Ilbo» та відбувається щороку за трьома напрямками – фортепіано, скрипка, голос – у порядку чергування.
Велика щорічна джазова подія – Seoul Jazz Festival. Цей дводенний фестиваль проходить в травні місяці вже понад десять років. Фестиваль постійно демонструє якісне змістовне наповнення та поважну представленість з боку іноземних джазових виконавців. Організатори події – компанія Private Curve.
Продовжуючи джазову тему також можна відзначити осінній Jarasum Jazz Festival. Раніше цей фестиваль мав міжнародний формат. І хоча слово «міжнародний» віднедавна зникло з назви події, за фестивалем безумовно варто стежити з огляду на тривалу історію його відвідання іноземними музикантами, а також мальовничу локацію заходу.
В Korea International Ballet Competition регулярно беруть участь українські танцівники. У 2017 році фестиваль відзначив свій 10-річний ювілей. Він є важливою подією у балетному житті столиці та чудовою нагодою для іноземців з країн загальновизнаної балетної школи (класичний балет) продемонструвати свою майстерність.
Подія №1 у сфері кінематографу – Busan International Film Festival. Програма фестивалю надзвичайно різноманітна. Хоча до конкурсної програми допускаються лише фільми вироблені в Азії (або в ко-продукції), організатори фестивалю добирають до позаконкурсної програми фільми, які вже встигли відзначитися на інших кіно подіях у світі.
DMZ Docs – міжнародний фестиваль документальних фільмів. Тематикою фестивалю є мир, життя та комунікація.
Ще одним міжнародним фестивалем документальних фільмів від освітнього телеканалу EBS International Documentary Festival (EIDF). Існує понад 15 років, девізом є - у краще майбутнє через документалістику!
Jecheon International Music & Film Festival – чудовий літній фестиваль музики і кіно (і музики в кіно), в якому протягом останніх років неодноразово брали участь українські фільми.
Bucheon International Fantastic Film Festival (BIFAN) Міжнародний фестиваль фантастичного кіно в місті Бучон стартував 1997 року. Він поєднує анімацію, мультфільми, ігри та фільми, які, за словами організаторів, спонукають до змін і творчості. BIFAN характеризують як найбільш динамічний кінофестиваль, який об’єднав численних ентузіастів кіно та здобув світову популярність. Завдяки своїй творчій та новаторській програмі BIFAN отримав високу оцінку як глядачів, так і професіоналів кіно.
Міжнародний конкурс сучасного танцю (Korea International Contemporary Dance Competition) спрямований на наближення сучасного танцю Кореї до найвищих світових взірців. Конкурс є місцем обміну ідеями та майданчиком для зустрічей виконавців з різних країн.
Велика міжнародна виставкова подія сучасного мистецтва – Кванджу бієнале.
Корея має багатовікові традиції виготовлення вишуканої кераміки. Тому велика керамічна подія Korean International Ceramic Biennale варта особливої уваги.
Ще раз наголошуємо, що цей перелік не є вичерпним. Про відвідання таких подій українськими митцями ви можете почитати на нашій сторінці в Facebook. Потрібно лише загорітися бажанням дістатися цієї фантастичної країни та стати учасником незабутнього культурного обміну.
В галузі освіти обмін студентами відбувається як за програмою обміну в рамках двосторонніх домовленостей між ВНЗ (перелік домовленостей між навчальними закладами див. в рубриці «Договірно-правова база»), так і в індивідуальному порядку навчання студентів на бакалаврських, магістерських та PhD програмах у вишах РК та України.
Для полегшення академічної мобільності окрім спеціальних підрозділів, які існують в структурі університетів, в Києві також функціонує Корейський освітній центр, до якого радимо звертатися щодо корейських освітніх програм, які доступні українським громадянам.
Також слід послуговуватися інформацією, розміщеною на цьому багатомовному ресурсі. Крім цього посольство періодично публікує повідомлення про стипендіальні програми в корейських закладах освіти на цьому сайті у рубриці «Оголошення».