• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • Українською
  • English
Витребування документів
Опубліковано 14 березня 2025 року о 09:59

Інформуємо, що 21 вересня 2015 року спільним наказом Міністерства юстиції України та Міністерства закордонних справ України за № 1786/5/272 була затверджена нова Інструкція (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z1117-15#Text) про порядок витребування документів соціально-правового характеру для громадян України, іноземців та осіб без громадянства. Порядок витребування документів передбачає заповнення відповідних анкет по витребуванню документів з України.

З питань витребування документів з України особи, якi проживають за кордоном, звертаються до дипломатичних представництв та консульських установ України в країнi перебування для оформлення відповідного запиту в Україну.

Порядок витребування документів передбачає заповнення відповідних анкет по витребуванню документів з України. Анкета має заповнюватися виключно українською мовою у 3-х примірниках, на кожний документ окремо. Відповіді на запитання слід давати повні та точні.

Запит до архівних установ України щодо витребування документа можна здійснити самостійно, надіславши на адресу відповідного українського архіву заповнену анкету встановленого зразка по витребуванню документа з України. Про результати розгляду таких звернень громадян інформують дипломатичні представництва та консульські установи України.

За витребування документів стягується консульський збір відповідно до тарифів консульського збору.

У разі відсутності в архівах відповідних архівних даних, консульський збір не повертається.

Для оформлення запиту щодо витребування документів заявник подає до консульської установи:

1) заяву про витребування документів;

2) оригінал документа, що підтверджує сплату консульського збору за розгляд заяви щодо витребування документів, або документ (копію), що надає право на звільнення від сплати;

3) три примірники анкети на кожен документ окремо по витребуванню документів з-за кордону (анкета має заповнюватися виключно українською мовою, відповіді на запитання слід давати повні та точні);

4) Паспорт громадянина України для виїзду за кордон (оригінал, а також копія);

5) копію документа, що підтверджує родинні стосунки заявника з особою, щодо якої витребуються документи (у разі необхідності);

6) оригінал документа, що підтверджує повноваження (у разі витребування документів представником особи, яка має право на їх отримання).

Звертаємо увагу, що за витребування документа, засвідченого штампом "Apostille", окремо сплачується державне мито за проставлення штампу "Apostille" і на підтвердження, разом з вище зазначеними документами подається квитанція, документ про сплату тощо. Державне мито за засвідчення документа штампом Apostille складає 3 неоподатковувані мінімуми доходів громадян, а саме 51 грн (приблизно 2-2,5 долара США), що сплачується окремо в іноземній валюті на рахунок Державного казначейства

Отримувач (beneficiary): Державна казначейська служба України, Україна, 01601, м.Київ, вул. Бастіонна, 6 (STATE TREASURY SERVICE OF UKRAINE, Ukraine, 01601, Kyiv, Bastionna str., 6);

Код отримувача: 37567646

Валютний рахунок отримувача коштів (account): IBAN: UA563223130000025133012855000

Банк отримувача коштів (beneficiary bank): Акціонерне товариство "Державний експортно-імпортний банк України", Київ. Україна (JSC "THE STATE EXPORT-IMPORT BANK OF UKRAINE", Kyiv, Ukraine);

SWIFT: EXBSUAUX;

Код банку: 322313

Мета оплати (Details of payment): Apostille 22012500

Наголошуємо на необхідності зазначення в платіжних дорученнях в іноземній валюті у полі «Деталі платежу» (Details of payment) коду класифікації доходів державного бюджету 22012500 «Плата за надання адміністративної послуги за проставлення апостиля» при сплаті державного мита за проставлення апостиля.

Актуальний перелік банків-кореспондентів АТ «Державний експортно-імпортний банк України» розміщено на його сайті у розділі «Корпоративному бізнесу - Розрахунково-касове обслуговування – міжнародні розрахунки та операції з іноземною валютою» за посиланням:

https://www.eximb.com/ua/business/corporate/corporate-rozrahunkovo-kasove-obslugovuvannya/corporate-mizhnarodni-rozrahunky-ta-operacii/corporate-perelik-bankiv-korespondentiv/.

Законом України від 16.01.2025 № 4225-IX «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо актуалізації та удосконалення деяких положень» внесено зміни до статті 29 Бюджетного кодексу України, зокрема, плату за проставляння Апостиля віднесено до доходів загального фонду Державного бюджету України. Вказаний Закон набрав чинності 05.03.2025 року.

Казначейством надано нові реквізити рахунку, відкритого в Казначействі на ім’я Головного управління Казначейства у м. Києві за кодом класифікації доходів бюджету 22012500 «Плата за надання інших адміністративних послуг», та відомчою ознакою «41», для зарахування плати за проставлення Апостиля:

Одержувач : ГУК у місті Києві/м. Київ/22012500; 

Код за ЄДРПОУ: 37993783; 

Рахунок (IBAN): UA618999980313070165041026001; 

Надавач платіжних послуг отримувача: Казначейство України (електронний адміністративний податок);

Код класифікації доходів бюджету: 22012500.

Призначення платежу: за проставлення Апостиля, ПІБ.

Звертаємо увагу, що у зв’язку з воєнним станом в Україні процедура витребування документів займає невизначений час.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux