• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
Науково-технічне співробітництво між Україною та Кореєю
Опубліковано 23 березня 2020 року о 11:58

Науково-технічне співробітництво між Україною та Республікою Корея регулюється Міжурядовою угодою про науково-технічне співробітництво, яка була укладена 1 липня 1992 року та набула чинності 20 травня 1994 року.

Співробітництво у сфері мирного використання космічного простору регулюються Угодою між Державним космічним агентом України та Міністерством Науки та Інформаційно комунікаційних технологій Республіки Корея від 7.12.2011 р. 

Останнім часом було зроблено чимало зусиль для активізації науково-технічного співробітництва між двома країнами, проведено ряд засідань Спільного українсько-корейського Комітету з науково-технічного співробітництва.

Попереднє чергове засідання  цього Комітету та засідання Робочої групи з Космосу відбулося у Києві. В результаті було підписано протокол із зазначенням напрямів подальшої співпраці.

У ході співробітництва з корейською стороною було узгоджено фінансування окремих напрямків спільних науково-дослідних проектів у сфері біо, нано, інформаційно-комунікаційних технологій, фізиці та аерокосмічній галузі.

Також було укладено Меморандуми про співробітництво в галузі дистанційної освіти K-MOOC (Корейські масові відкриті онлайн-курси) між українськими Університетами та низкою корейських науково-дослідних інститутів.

Співпраця між інститутами Національної академії наук України та науковими установами Республіки Корея здійснюється в рамках міжвідомчих угод, спільної участі в міжнародних наукових форумах.

На даний момент були визначені основні напрямки співпраці, такі як: електротехніка та електроніка, напівпровідникова технологія, комп'ютерні науки, оптика, датчики, прикладна фізика, енергетика, прикладна хімія, полімери, пластмаси та синтетичні матеріали, біотехнології, радіаційна медицина опромінення.

Розвивається двостороннє співробітництво у галузі радіаційної медицини. Зокрема, українськими профільними інститутами Національної академії медичних наук України разом з Корейським інститутом радіологічних та медичних наук (KIRAMS) розробляються нові технології захисту населення від наслідків ядерних катастроф, попередження та лікування захворювань, спричинених радіацією, розроблюються методики використання малих доз радіації в медичних цілях.

Також на базі інститутів НАМН проходять навчання корейські спеціалісти у галузі радіаційного захисту.

У нас є дуже багато прикладів взаємовигідної співпраці останнім часом, але ми можемо розкрити лише декілька.

У березні 2018 року було підписано Меморандум про взаєморозуміння між Національним технічним Університетом України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» та «Університетом Ханянг» щодо розвитку співробітництва в галузі науки і техніки.

У липні 2018 року за підтримки Посольства було організовано візит заступника Міністра освіти і науки України до Республіки Корея. Українська делегація відвідала Міністерство освіти Республіки Корея, Університет Ханянг та Корейський інститут науки і технологій (KIST). Під час вказаних візитів вони обговорили сучасний стан співпраці з українськими університетами, обмін студентами та перспективи консолідації зусиль українських та корейських вчених у пріоритетних галузях наукових досліджень.

За сприяння Посольства 26 лютого 2019 року підписано Меморандуму про співробітництво між Корейським інститут науки і техніки (KIST) та Міністерством освіти України.

21 травня 2019 року Посол України в РК О.Горін відвідав один з найбільших і найсучасніших наукових центрів Республіки Корея - KIST Корейський інститут науки і техніки. KIST був створений у 1966 році з метою розвитку та просування корейської науки та техніки. Як результат – отримали неабиякий прогрес у науці та техніці Кореї, а також зростання економіки Кореї. Під час візиту Посол України зустрівся з президентом KIST д-р Бінг Гвоном Лі та з групою українських студентів. Посол ознайомився з науковою базою, провідними розробками та досягненнями KIST. Було обговорено можливі шляхи співробітництва відповідно до положень підписаного Меморандуму.

20 січня 2020 року Посол провів зустріч з заступником Глави секретаріату Президентського Комітету з північного економічного співробітництва Республіки Корея Чанг Санг Чо.

В ході зустрічі обговорено шляхи активізації співробітництва України та Республіки Корея в економічній науково-технічній та гуманітарних сферах.

Корейські стороні було передано низку інформаційних матеріалів. Досягнуто домовленості щодо підтримки постійних контактів з представниками Президентського Комітету на робочому рівні.


6 березня 2020 року Посол України провів зустріч з представниками корейської компанії «Hyundai Rotem».

Було обговорено шляхи розширення співробітництва між «Hyundai Rotem» та українськими підприємствами.

У ході зустрічі Посол України підкреслив що саме зараз найкращий час для інвестицій в Україну та розвитку співробітництва з українськими компаніями.

«Hyundai Rotem» - південнокорейська компанія, що виробляє залізничний рухомий склад, продукцію військового призначення та промислове обладнання. Компанія входить до групи «Hyundai Motor Group».

Україна в рамках розвитку швидкісного залізничного руху напередодні чемпіонату Європи з футболу 2012 року придбала десять електричних поїздів Intercity+ класу HRCS-2 виробництва компанії «Hyundai Rotem».


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux