• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
Науково-технічне співробітництво
Опубліковано 23 березня 2020 року о 11:58

Науково-технічне співробітництво між Україною та Республікою Корея регулюється Міжурядовою угодою про науково-технічне співробітництво, яка була укладена 01 липня 1992 р. та набула чинності 20 травня 1994 р.

Співробітництво у сфері мирного використання космічного простору регулюються Угодою між Державним космічним агентством України та Міністерством науки та інформаційно-комунікаційних технологій Республіки Корея від 07 грудня 2011 р.

Останнім часом було зроблено чимало зусиль для активізації науково-технічного співробітництва між двома країнами, проведено ряд засідань Спільного українсько-корейського Комітету з науково-технічного співробітництва. Попереднє чергове засідання цього Комітету та засідання Робочої групи з космосу відбулося у Києві. В результаті було підписано протокол із зазначенням напрямів подальшої співпраці.

У ході співробітництва з корейською стороною було узгоджено фінансування окремих напрямків спільних науково-дослідних проєктів у сфері біо, нано, інформаційно-комунікаційних технологій, фізиці та аерокосмічній галузі. Було також укладено Меморандуми про співробітництво в галузі дистанційної освіти K-MOOC (Корейські масові відкриті онлайн-курси) між українськими університетами та рядом корейських науково-дослідних інститутів.

Співпраця між інститутами Національної академії наук України та науковими установами Республіки Корея здійснюється в рамках міжвідомчих угод, спільної участі в міжнародних наукових форумах.

На даний момент були визначені основні напрями співпраці, такі як: електротехніка та електроніка, напівпровідникова технологія, комп'ютерні науки, оптика, датчики, прикладна фізика, енергетика, прикладна хімія, полімери, пластмаси та синтетичні матеріали, біотехнології, радіаційна медицина опромінення.

Розвивається двостороннє співробітництво у галузі радіаційної медицини. Зокрема, українськими профільними інститутами Національної академії медичних наук України разом з Корейським інститутом радіологічних та медичних наук (KIRAMS) розробляються нові технології захисту населення від наслідків ядерних катастроф, попередження та лікування захворювань, спричинених радіацією, методики використання малих доз радіації в медичних цілях. Також на базі інститутів НАМН проходять навчання корейські спеціалістів у галузі радіаційного захисту.

У березні 2018 р. було підписано Меморандум про взаєморозуміння між Національним технічним університетом України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» та «Університетом Ханянг» щодо розвитку співробітництва в галузі науки і техніки.

У липні 2018 р. за підтримки Посольства було організовано візит заступника Міністра освіти і науки України до Республіки Корея. Українська делегація відвідала Міністерство освіти Республіки Корея, Університет Ханянг та Корейський інститут науки і технологій (KIST). Під час вказаних візитів сторони обговорили сучасний стан співпраці з українськими університетами, обмін студентами та перспективи консолідації зусиль українських та корейських вчених у пріоритетних галузях наукових досліджень.

За сприяння Посольства 26 лютого 2019 р. підписано Меморандум про співробітництво між Корейським інститутом науки і техніки (KIST) та Міністерством освіти України.

21 травня 2019 р. Посол України в РК О. Горін відвідав один з найбільших і найсучасніших наукових центрів Республіки Корея - KIST Корейський інститут науки і техніки (KIST був створений у 1966 році з метою розвитку та просування корейської науки та техніки. Як результат – отримали неабиякий прогрес у науці та техніці Кореї, а також зростання економіки Кореї). Під час візиту Посол України зустрівся з президентом KIST д-ром Бінг Гвоном Лі та групою українських студентів. Посол ознайомився з науковою базою, провідними розробками та досягненнями KIST. Було обговорено можливі шляхи співробітництва відповідно до положень підписаного Меморандуму.

20 січня 2020 р. Посол провів зустріч із заступником Глави секретаріату Президентського Комітету з північного економічного співробітництва Республіки Корея Чанг Санг Чо. В ході зустрічі було обговорено шляхи активізації співробітництва України та Республіки Корея в економічній, науково-технічній та гуманітарних сферах. Корейській стороні було передано ряд інформаційних матеріалів. Досягнуто домовленості щодо підтримки постійних контактів з представниками Президентського Комітету на робочому рівні.

06 березня 2020 р. Посол України провів зустріч з представниками корейської компанії «Hyundai Rotem». Було обговорено шляхи розширення співробітництва між «Hyundai Rotem» та українськими підприємствами. У ході зустрічі Посол України підкреслив що саме зараз найкращий час для інвестицій в Україну та розвитку співробітництва з українськими компаніями.

«Hyundai Rotem» - південнокорейська компанія, що виробляє залізничний рухомий склад, продукцію військового призначення та промислове обладнання. Компанія входить до групи «Hyundai Motor Group». Україна в рамках розвитку швидкісного залізничного руху напередодні чемпіонату Європи з футболу 2012 року придбала десять електричних поїздів Intercity+ класу HRCS-2 виробництва компанії «Hyundai Rotem».

06 листопада 2020 р. представник Посольства виступив з презентацією науково-технічного потенціалу України на засіданні Ради з інновацій в Корейському політехнічному університеті. У вказаному засіданні прийняли участь представники Корейського агентства зі сприяння розвитку технологій Міністерства стартапів РК.

До корейської сторони було доведено потенціал України у сфері інновацій, зокрема в авіакосмічній галузі та IT. Окрему увагу на прохання корейської сторони було приділено можливості започаткування співробітництва з Інститутом електрозварювання ім. Є.О. Патона НАН України.

01 грудня 2020 р. представник Посольства виступив з презентацією науково-технічного потенціалу України на засіданні Ради з інноваційного співробітництва Корейського агентства зі сприяння розвитку технологій Міністерства стартапів РК. До корейської сторони було доведено інформацію про потенціал України у сфері інновацій, зокрема в авіакосмічній галузі та IT.

На прикладі роботи Українського фонду стартапів з корейською стороною обговорено можливі шляхи співробітництва. Український фонд стартапів був заснований за ініціативою Кабінету Міністрів України з метою сприяння створенню технологічних стартапів на ранніх стадіях з метою підвищення їх глобальної конкурентоспроможності.

За результатами попередньої роботи Корейське агентство зі сприяння розвитку технологій Міністерства стартапів РК провело ряд відеоконференцій з Інститутом електрозварювання ім. Є.О. Патона НАН України та Інститутом проблем матеріалознавства ім. I.M Францевіча НАН України.

У випадку заінтересованості корейські компанії можуть звертатися до Українського фонду стартапів за посиланням:

https://usf.com.ua/en/

Відповідно українські компанії до Корейського агентства зі сприяння розвитку технологій Міністерства стартапів РК за посиланням:

https://www.tipa.or.kr/eng/sub011 та https://seoulz.com/korean-government-agencies-that-support-startups/

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux