• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
Етнічні корейці в Україні
Опубліковано 17 квітня 2020 року о 04:08

Перші корейці в Україні з'явилися ще у 1930-х рр. і були іммігрантами з Далекого Сходу Росії.

У 1950-60-х рр. етнічні корейці активно переселялись у Миколаївську і Херсонську області та Крим, де займались сільським господарством.

За даними перепису населення 2001 року, в Україні мешкало 12,7 тис. корейців-громадян України або 0,03% всього населення країни. Міське населення складало 76%, сільське – 24%. Вважали рідною корейську мову – 34,1%, українську – 1,5%, російську – 64%.

На сьогодні, за наявною інформацією, в Україні нараховується близько 35 тис. представників корейської національної спільноти. Найбільше українських корейців мешкає на території АР Крим, а також у Херсонській, Одеській, Миколаївській, Дніпропетровській та Запорізькій областях.

 

До початку 90-х років не існувало національно-культурних об’єднань корейців. Починаючи з 1992 року, в багатьох містах України, у першу чергу, у Києві були відкриті недільні школи з вивчення корейської мови, з’явились національні ансамблі, культурні центри.

У 1992 р. була утворена Асоціація Корейців України (АКУ), яка має регіональні осередки у багатьох містах України. Функціонує Асоціація викладачів корейської мови, якою налагоджено випуск інформаційного бюлетеню, що висвітлює життя корейської діаспори в Україні.

У 1995 р. уперше на державному рівні було проведено свято корейської культури в Україні, присвячене 50-й річниці визволення Республіки Корея від японської окупації.

З 2007 р. у Києві функціонує Корейський культурний центр, на базі якого є бібліотека, проводяться різноманітні культурні заходи, курси з корейської мови. Центром видається журнал «Мугунхва» (у перекладі з корейської - «квітка гібіскуса», яка є національним символом РК).

Регіональні об’єднання корейців існують у понад 20 містах України. Практично кожна друга корейська родина, яка мешкає в Україні, бере участь у діяльності таких організацій.

У 1995 р. у Київському Національному лінгвістичному університеті (КНЛУ) було відкрито відділення з вивчення корейської мови, де почали готувати філологів-перекладачів корейської мови. На базі КНЛУ регулярно проводяться всеукраїнська студентська олімпіада з корейської мови, семінари для викладачів, інші освітянські та культурні заходи.

У 1996 р. було відкрито відділення з вивчення корейської мови у Київському Національному університеті ім. Тараса Шевченка. Того ж року у Київській гімназії східних мов створено групу з вивчення корейської мови.

У 1998 р. році корейську мову розпочали викладати в Міжнародному Інституті лінгвістики і права (нині – Київський міжнародний університет).

У 2006 році створено Центр корейської мови та літератури у Київському національному університеті ім. Тараса Шевченка. Головними завданнями центру є вдосконалення системи підготовки філологів-кореєзнавців, покращення умов для науково-методичної роботи викладачів та аспірантів корейської секції, створення умов для самостійного вивчення корейської мови та літератури з різних галузей кореєзнавства студентами університету та інших вузів України.

 

Незважаючи на те, що більшість етнічних корейців добре інтегровані в українське суспільство, багато мігрантів, які приїхали в Україну з інших країн, мали певні проблеми з правовим статусом – відсутність громадянства України або дозволу на постійне проживання. Переважна більшість із них були зайняті у сільському господарстві.

Для вирішення проблем легалізації етнічних корейців у 2007 р. було створено Спеціальний комітет з питань етнічних корейців, до складу якого входили, окрім представників міністерств і відомств України, співробітники Посольства Республіки Корея в Україні, Асоціації корейців України, Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН), а також Міжнародної організації міграції (МОМ). У період 2007-2010 рр. відбулося вісім засідань Комітету.

За результатами прийнятих рішень етнічним корейцям було надано громадянство України. Наразі, за словами Директора Корейського культурного центру в Україні Кан Ден Сіка, у представників корейської національної спільноти в Україні значних проблем немає. На порядку денному стоїть лише питання влаштування біженців корейського походження з Донбасу та Криму.

 

У 2010-2013 рр. представництвом Міжнародної організації міграції (МОМ) в Україні за фінансування Уряду Республіки Корея реалізовувався проект «Економічна і соціальна інтеграція етнічних корейців в Україні». Обсяг фінансування проекту, за даними МОМ, склав  600 тис. дол. США.

Партнерами проекту виступили МЗС України, Державна міграційна служба, МВС, Міністерство освіти та науки, Державний центр зайнятості, Державна податкова інспекція, Державний комітет у справах національностей та релігій, Посольство Республіки Узбекистан в Україні та Всеукраїнська асоціація корейців.

Проект здійснювався за трьома основними напрямами:

а) надання допомоги в легалізації статусу етнічних корейців в Україні;

б) розвиток освітніх програм для етнічних корейців;

в) програма мікрокредитування виробників сільськогосподарської продукції – етнічних корейців.

 

У 2017 р. в Києві було відкрито Корейський освітній центр в Україні, який відкрив безкоштовні вечірні курси для українських громадян, зацікавлених у вивченні корейської мови. Значну кількість слухачів зазначених курсів складають цінителі К-попу (виконавців корейської популярної музики) та дорам (телевізійних серіалів корейського виробництва), а також етнічні корейці.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux