• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
Україна та РК
Опубліковано 12 грудня 2019 року о 16:44

1. Визнання України: 30 грудня 1991 року

2. Встановлення дипломатичних відносин: 10 лютого 1992 року

3. Політичні відносини

Республіка Корея є одним з провідних партнерів України в регіоні Північно-Східної Азії.  

Країна послідовно підтримує суверенітет і територіальну цілісність України.

Республіка Корея підтримала і проголосувала за резолюції ГА ООН «Агресія проти України» (02.03.2022), «Гуманітарні наслідки агресії проти України» (24.03.2022) та «Територіальна цілісність України: захист принципів Статуту ООН» (12.10.2022), «Забезпечення засобів правового захисту та репарацій у зв’язку з агресією проти України»(14.11.2022), «Ситуація з правами людини в тимчасово окупованій Автономній Республіці Крим та місті Севастополі, Україна» (15.12.2022, 19.12.2023), «Принципи Статуту ООН, що лежать в основі всеохоплюючого, справедливого та сталого миру в Україні» (23.02.2023). 7 квітня 2022 р. Республіка Корея проголосувала за виключення рф зі складу Ради ООН з прав людини.

У лютому 2022 року Уряд Республіки Корея ухвалив рішення щодо приєднання до міжнародних економічних санкцій проти РФ шляхом відключення російських банків від фінансової мережі SWIFT та заборони на експорт до РФ стратегічних матеріалів подвійного призначення. 24 квітня 2023 р. Уряд Республіки Корея розширив список підсанкційної продукції, додавши ще 741 позицію (напівпровідники, хімічні речовини, сталь, автомобілі, техніка, квантові комп’ютери та ін.). Таким чином експортні санкції розширено з 57 до 798 видів продукції.

Республіка Корея взяла участь у інавгураційному Глобальному Саміті миру у м. Бюргеншток (Швейцарія) 15-16 червня 2024 р. та приєдналася до Спільного комюніке за підсумками Саміту.

Динаміка візитів вищого та високого рівнів (з 2010 року)

грудень 2010 р. – офіційний візит Голови Верховної Ради України;

вересень 2011 р. – офіційний візит Прем’єр-міністра Республіки Корея;

березень 2012 р. – робочий візит Президента України;

жовтень 2013 р. – офіційний візит Спікера Національної Асамблеї Республіки Корея;

вересень 2015 р. – офіційний візит Міністра закордонних справ України;

грудень 2018 р. – офіційний візит Голови Верховної Ради України;

травень 2023 р. – візит Першої леді України О.Зеленської до Республіки Корея. 

липень 2023 р. – візит Президента РК Юн Сок Йоля до України.

Чинні двосторонні органи високого рівня

1. Міжурядова українсько-корейська комісія з питань торговельно-економічного співробітництва.

2. Спільний українсько-корейський комітет з науково-технічного співробітництва.

3. Спільна українсько-корейська комісія зі співробітництва у сфері оборонної промисловості та матеріально-технічного забезпечення.

4. Спільний українсько-корейський Комітет з питань співробітництва у використанні космічного простору в мирних цілях.

4. Торговельно-економічне співробітництво 

Республіка Корея належить до провідних торговельних партнерів України в Азії.

За 2023 р. обсяг двосторонньої торгівлі склав 759,4 млн дол. США та зменшився в порівнянні з 2022 р. на 0,28%. Експорт з України до Республіки Корея склав 98,9 млн дол. США та зменшився на 58,3%, імпорт корейських товарів в Україну склав 660,5 млн дол. США та збільшився на 26,0%. Негативне сальдо за цей період склало 561,5 млн дол. США.

Науково-технічне співробітництво

Наково-технічне співробітництво між Україною та Республікою Корея регулюється Міжурядовою угодою про науково-технічне співробітництво, яка була укладена 1 липня 1992 року та набула чинності 20 травня 1994 року.

Створено Спільний українсько-корейський Комітет з науково-технічного співробітництва. Попереднє чергове засідання Комітету та засідання Робочої групи з Космосу відбулося у Києві. В результаті було підписано протокол із зазначенням напрямів подальшої співпраці.

Співробітництво у сфері мирного використання космічного простору регулюються Угодою між Державним космічним агентом України та Міністерством Науки та Інформаційно комунікаційних технологій Республіки Корея від 7 грудня 2011 р. 

Співпраця між інститутами Національної академії наук України та науковими установами Республіки Корея здійснюється в рамках міжвідомчих угод, спільної участі в міжнародних наукових форумах.

Головними напрямами співробітництва у сфері НТС на даний час є: електротехніка та електроніка;  напівпровідникові технології; ІТ; оптика; сенсори; прикладна фізика; енергетика; прикладна хімія, полімери, пластики та синтетичні матеріали; біотехнології; атомні  прилади, радіаційне опромінення, а також співробітництво в галузі ядерної медицини. Ведеться активна робота з розширення українсько-корейської співпраці у сфері цифрових технологій.

5. Культурно-гуманітарна співпраця

Відносини між Україною та Республікою Корея у сфері культури регулюються положеннями Угоди про культурне співробітництво між Кабінетом Міністрів України та Урядом Республіки Корея (підписана 07.06.2004, набула чинності 03.08.2009).

Від початку встановлення дипломатичних відносин між країнами спостерігається стале зростання українсько-корейської співпраці у зазначеній сфері. Впродовж останніх років Україна була добре представлена в Республіці Корея за різноманітними мистецькими і спортивними напрямами.

У 2017 року відкрито Корейський освітній центр в Києві та підписано нову редакцію Меморандуму про взаєморозуміння між МОН України та МО Республіки Корея щодо співпраці в галузі освіти.

Протягом останніх років в Республіці Корея проведено низку іміджевих заходів. Зокрема, у Музеї грошей Банку Кореї (м. Сеул) на відзначення 30-річчя встановлення дипломатичних відносин між Україною і Республікою Корея проведено спеціальну виставку «Пізнання України через гроші: від Київської Русі до Євромайдану»; у Сеульській муніципальній бібліотеці відкрито першу в Кореї «Українську книжкову поличку», реалізовану під патронатом Першої Леді України О.Зеленської, другу «Українську книжкову поличку» реалізовано в бібліотеці "Бедарі" м. Пхьонтек; майстер-класи і виставку витинанок «Мереживо пам’яті» Д.Альошкіної, присвячену темі Голодомору-геноциду 1932-1933 рр. в Україні; майстер-класи із виготовлення мотанок і дідухів; в рамках Всесвітнього благодійного кіномарафону «CinemaAidUkraine» у Корейському кіноархіві в Кореї вперше проведено фестиваль українського кіно; організовано Український павільйон на 14-му Бієналє у м. Кванджу. 

Україна також була представлена національним стендом на «Public Diplomacy Week» (2021 р., 2023 р.), «European Day Festival» (2022 р.), «Seoul International Book Fair 2022», «Global Youth Diversity Festival» (2021, 2022, 2023 рр.), «Itaewon Global Village Festival 2022», Міжнародній виставці дитячого мистецтва м. Пхьонтек (2022, 2023 рр.).

У жовтні 2021 р. у м. Гам’янг відбувся «День України» у рамках виставки «2021 Hamyang Wild Ginseng Anti-Aging Expo». У вересні 2023 р. проведено Дні української культури у м.Пхьонтек. 

Важливим елементом гуманітарної складової двосторонніх відносин є функціонування з 2007 р. в одному з провідних ВНЗ Республіки Корея – Хангукському університеті іноземних досліджень – єдиної в країні кафедри українських досліджень, де близько 60 корейських студентів вивчають українську мову, історію та культуру.

6. Договірно-правова база

Підписання Комюніке про встановлення дипломатичних відносин між Україною та Республікою Корея 10 лютого 1992 р. стало відправною точкою у створенні договірної бази та правовому закріпленні двосторонніх відносин у різноманітних сферах.

Договірно-правову базу українсько-корейських відносин складають 2 міждержавні, 26 міжурядових та 26 міжвідомчих документів, а також значна кількість інших документів в усіх галузях двостороннього співробітництва

7. Українська громада

У Республіці Корея відсутні громадські об’єднання чи організації закордонних українців. Станом на початок 2023 р. в Республіці Корея постійно перебуває близько 3,6 тис. громадян України, основна частина яких проживає в індустріальних містах або містах, де розташовані відомі університети чи дослідницькі центри, зокрема Сеул, Пусан, Теджон, Тегу та Кванджу.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux