• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
Уточнено порядок в’їзду і перебування в Україні з 02.07.2021 деяких категорій подорожуючих
Опубліковано 30 червня 2021 року о 07:18

23 червня 2021 р. Кабінетом Міністрів України прийнято постанову № 657 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 09 грудня 2020 р. № 1236», положеннями якої уточнено порядок в’їзду і перебування в Україні з 02 липня 2021 р. деяких категорій подорожуючих.

Вказаною постановою Уряду, на додаток до вимог до порядку в’їзду в Україну іноземців та осіб без громадянства під час карантину, встановлених підпунктом 5 пункту 2-2 постанови Кабінету Міністрів України від 09 грудня 2020 р. № 1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», з 00 год. 00 хв. 02 липня 2021 року на період дії карантину запроваджено обов’язкову вимогу щодо наявності у іноземців та осіб без громадянства, які прибуватимуть в Україну з Республіки Індія, Сполученого Королівства Великої Британії і Північної Ірландії, Російської Федерації, Португальської Республіки або перебували на їх території не менше семи днів протягом останніх 14 днів, негативного результату експрес-тесту на визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2, проведеного в пунктах пропуску (пунктах контролю) через державний кордон. У разі відсутності негативного результату вказаного експрес-тесту зазначеним категоріям іноземців та осіб без громадянства буде відмовлено в перетині державного кордону.

Водночас, згадана вимога не застосовуватиметься до таких категорій іноземних подорожуючих:

- особи, які не досягли 12 років;

- іноземці та особи без громадянства які постійно проживають на території України, та особи, яких визнано біженцями, або особи, які потребують додаткового захисту;

- працівники дипломатичних представництв та консульських установ іноземних держав, представництв офіційних міжнародних місій, організацій, акредитованих в Україні, та члени їх сімей;

- водії та члени екіпажу вантажних транспортних засобів, автобусів, що здійснюють регулярні, нерегулярні та маятникові перевезення, члени екіпажів повітряних і морських, річкових суден, члени поїзних і локомотивних бригад;

- військовослужбовці (підрозділів) збройних сил держав — члени НАТО та держав — учасниць програми НАТО «Партнерство заради миру», які беруть участь у заходах з підготовки підрозділів Збройних Сил.

Пункти тестування на визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2 розташовуються в зонах прикордонного контролю пунктів пропуску через державний кордон.

Громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які постійно проживають на території України, що прибуватимуть в Україну з вказаних країн або перебували на їх території не менше семи днів протягом останніх 14 днів, підлягатимуть обов’язковій самоізоляції, обсервації.

Водночас від вимоги щодо проведення такими подорожуючими самоізоляції, обсервації звільнено:

- осіб, які не досягли 12 років;

- водіїв та членів екіпажу вантажних транспортних засобів, автобусів, що здійснюють регулярні, нерегулярні та маятникові перевезення;

- членів екіпажів повітряних і морських, річкових суден, членів поїзних і локомотивних бригад.

Подорожуючі, на яких поширюватиметься вимога щодо проведення самоізоляції, обсервації, зобов’язані встановити та активувати мобільний додаток системи «Вдома». У разі неможливості встановлення мобільного додатка такі особи підлягатимуть обсервації.

Вимоги щодо здійснення самоізоляції та підстави її припинення регламентовано пунктами 7 – 15 постанови Кабінету Міністрів України від 09 грудня 2020 р. № 1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2».

Порядок перетинання державного кордону на в’їзд в Україну в період дії карантину інших категорій подорожуючих залишається без змін.

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux